Reklamy útočí!
Koupit to správné nádobí není vůbec jednoduché. Nabídka je veliká a každý výrobce se vás prostřednictvím reklam a dalších triků snaží přesvědčit, že právě jeho nádobí a hrnce je pro vás to pravé ořechové. Přitom ani neví, na čem doma vaříte.

Na čem se dá vařit?
Jen se podívejte se, na jakých spotřebičích mohou dnešní hospodyňky v kuchyni vařit.

Keramické nádobí, které pochází ještě z dob černé kuchyně, zaznamenává svůj úspěšný návrat. Klikněte pro větší obrázek!Jsou to:
• plynový sporák
• elektrický sporák
• plynový nebo elektrický sporák s
  horkovzdušnou troubou
• plynový nebo elektrický sporák s parní
  troubou

• varná deska s plynovými plotýnkami
• varná deska s elektrickými plotýnkami
• varná sklokeramická deska
• varná indukční deska

Jak vidíte, není jich málo. A to jsme ještě vynechali elektrický a plynový vařič a některé další, dnes už zastaralé varianty.

V čem se dá vařit:
Pojďme si nyní udělat malou exkurzi do světa hrnců. Jaké druhy hrnců jsou na trhu k dispozici?

• Litinové hrnce jsou vyrobeny z vysoce odolného materiálu, který se rovoměrně zahřívá a dobře udržuje teplo. Je to klasika, která přetrvá, těžké a masivní nádobí, které lze díky kovovým úchytům dát i do trouby. Litina je vhodná na pomalé dušení a praktická k servírování, protože pokrm v ní vydrží dlouho teplý. Lze jídlo podávat přímo z hrnce. Je vhodné pro každý spotřebič.
• Titanové hrnce jsou novinkou, která udržuje pokrm dlouho teplý. Tato novinka je vhodná pro každý spotřebič, ale pozor na falešné titanové nádobí, ze kterého se později vyklube třeba hliník.
• Teflonové nádobí je vyrobené z umělého materiálu a donedávna bylo velmi moderní. Má však mnoho omezení. Při nesprávném nebo nedokonalém používání se brzy zcela zničí. Je nevhodné pro indukční varné desky. Stejně tak není příliš vhodné pro plynové sporáky, kde se časem opálí, a dále pro elektrické plotýnky, kde je vystaveno příliš velkému žáru.
• Nerez, to je klasika 20. století. Nádobí se nadno používá, vypadá dlouho jako nové a je odolné. Dobře se čistí, hodí se pro všechny druhy vaření a je vhodné téměř pro každý spotřebič. Při nákupu si však dejte pozor, ne vše, co se na trhu vydává za nerezové nádobí, je opravdu z nerezu.
Mezi speciální nádobí patří například tlakové hrnce. Vyrábí se většinou z nerezu stejně jako parní a pomalé hrnce. Klikněte pro větší obrázek!• Keramické nádobí zaznamenává svůj comeback. Vychází ještě z dob černé kuchyně, nepřipaluje se a snadno se udržuje. Je nevhodné pro indukční varné desky.
• Sklokeramické nádobí, to už je moderna. Hodí se hlavně na varné desky ze sklokeramiky a na elektrické plotýnky. Výhodou je jeho snadná údržba a vodivost tepla.
• Smaltové nádobí, to je přetrvávající klasika a kvalita. Toto nádobí je stále oblíbené a hodí se na všechny typy spotřebičů. Nádobí je celkem dobře udržovatelné, ale pozor na křehkost smaltu, lehce se obouchá. Hlavně když se nádoba prudce zchladí, smalt křehne a opraskává.
• Hliníkové nádobí a hrnce sice rovnoměrně rozvádí teplo, ale pokrmy v něm se lehce připalují. Nádobí se špatně udržuje a lehce se opálí. Jako trampská varinanta ano, ale do kuchyně určitě ne. Jedině pak s vnitřní teflonovou vrstvou, která brání styku potravin s hliníkem.
• Varné sklo před několika lety patřilo mezi trendy. Je to sice moderní typ nádobí, ale jeho údržba není snadná. Lehce se totiž připaluje a sklo se z vnějšku zabarví.
• Ocelové nádobí se také hůře udržuje, protože přichycené vrstvy se jen těžko odstraňují. Určitě si však nepořizujte tenkostěnné nádobí z oceli, dno se totiž kroutí žárem.
• Ocel kombinovaná s hliníkem je už lepší. Tlusté dno z hliníku dobře rozvádí a udržuje teplo, je to vhodná varianta na pánve.
• Speciální nádobí. Mezi speciální nádobí patří parní, tlakové a pomalé hrnce a wok pánve. Tyto hrnce a pánve jsou vhodným doplňkem klasického setu nádobí. Jsou velmi praktické a vaření v nich je šetrné k používaným surovinám. Bývají většinou vyrobeny z nerez materiálu. Wok pánve jsou vyrobené z oceli s nepřilnavou teflonovou vložkou a rukojetí z masívního dřeva.

Varná indukční deska je velmi moderní a oblíbená. Nemůžete na ni však postavit kdejaký hrnec. Klikněte pro větší obrázek!Otestujte si nádobí
Pokud jste si pořídili varnou indukční desku, máte doma už starší nádobí a nejste si jisti, zda je vaše nádobí to správné k vaření na ní, zkuste jednoduchý trik. Když na dno nádoby umístíte magnet, který se přichytí, tak lze nádobí na indukční varnou desku použít. V opačném případě nikoliv. U tohoto ohřevu se tvoří tzv. elektromagnetické pole, teplo se přenáší přímo do dna varné nádoby a jen tam zůstává, varná deska a její okolí je chladné.

Jak dobře vybrat?
Nádobí je nezbytné kuchyňské vybavení, bez kterého se při vaření a pečení neobejdete. Dobře zvolené hrnce jsou důležité pro správné tepelné zpracování potravin. Výsledkem nevhodně zvoleného nádobí může být nedovařené nebo spálené jídlo. Pořiďte si základní sadu pro běžné vaření a k ní nějaký speciální hrnec nebo pánev wok. Při volbě velikosti se řiďte počtem osob ve vaší domácnosti i případnými hosty. Koupi nádobí předem dobře zvažte. Určitou garancí kvality je koupení hrnců ve značkových prodejnách. Doporučujeme projít jich několik, porovnat ceny, a pak až vybírat. Spotřebitelská zásada říká, že přílliš nízká cena bývá spojena s nízkou kvalitou. U nádobí vycházejte kromě velikosti a ceny také z toho, na jakém spotřebiči pokrmy připravujete. Případně se poraďte s personálem prodejny a odborníky. Jen tak se stane kuchyňské nádobí vaším pomocníkem ke snadnému a chutnému kouzlení v kuchyni.

Text: Pavla Zigová
Foto: http://www.hkco.cz, http://www.cocinaceramics.co.uk/, profimedia.cz