Léto ještě neskončilo a už se nám po něm stýská. Jak jej zachytit, aby nám na prosluněné dny zbyla alespoň vzpomínka, která nám pomůže vykouzlit úsměv na rtech během šedivých podzimních a zimních dnů? Jedním ze symbolů léta jsou vlčí máky. Prostá polní květina, která si svou zářivou červení a výrazným okvětím získala naše srdce. Vlčí máky nám sice nevydrží ve váze dlouho, ale můžeme je použít jako motiv na předměty domácí potřeby a rozsvítit si jimi interiér.

Potěší na jakémkoliv bílém podkladu – můžete je mít na ubrusech, polštářích, květináčích nebo si vypít odpolední šálek čaje z veselého hrníčku. Můžete mít celé makové kolekce dekorací. A přátelé padnou na zadek, až se jim pochlubíte, že jste celou tu nádheru spáchali vlastníma rukama.

Že to neumíte? Ale co vás vede! Časopis Praktická žena připravil celou řadu dekorací s máky s podrobnými pracovními postupy, předlohami a střihy, které si můžete stáhnout. Máky můžete malovat, háčkovat, vyzkoušet decoupage, vyšívat korálky či s použitím patchworkové techniky. Vytvořte si originální čajovou soupravu s dekorací máků, ozdobte si ubrus háčkovanými květy či si pořiďte kabelu s makovým dekorem, ale třeba také úžasnou zástěru s aplikací a k tomu ještě efektní pléd nebo patchworkový makový závěs!

Teď už nezbývá žádná výmluva, že? Stačí jen chtít a snad mít trochu té trpělivosti!
 Autor: redakce | Fotografie: Praktická žena