Teď vám dáme pár tipů na pomocníky, kteří by (ne)měli chybět ve vaší kuchyni. Proč je tam ta závorka? Protože jsou lidé, kteří si raději česnek nakrájí nožem, s ořechy zápolí s kladivem a pepř sypou z pytlíku. 

 

Sekáček na česnek

Nebaví vás sekat česnek? Mačkátko zase čistit? Je to na vás moc titěrné, jste z toho ulepení a tu vůni česneku nemůžete pak z prstů smýt? Tak použijte tenhle sekáček na česnek. Stojí 315 korun a je od americké značky Chef´n.

 

Opravdu vychytaný lis na česnek


Máte přece jen radši klasické lisy a nechcete žádný sekáček? Tak tady je jeden opravdu vychytaný. Lisovací hlavice snadno pojme větší množství stroužků díky velkému plnicímu otvoru. Technické zpracování lisu umožnuje maximální zpracování suroviny beze zbytků. Síto v hlavici je výkyvné, nikoliv však volně odebratelné. Snadněji se tak čistí pod tekoucí vodou a je menší pravděpodobnost ztráty oddělených součástek, jak je tomu u lisů s vyjmutelnými částmi. Lis na česnek Brabantia stojí 475 korun.

 

 

 

Louskáček na ořechy s miskou


Od nizozemského výrobce International Innovation Company pak pochází louskáček na ořechy i s miskou. Už nebudou ořechy skákat všude po stole, skořápky odpadávat na koberec. Stačí vložit ořech, zmáčknout a… A ještě něco – předtím musíte za louskáček zaplatit 529 korun.

 

 


Vakuové boxy na ovoce a zeleninu


V lednici zelenina rychle vadne. Ve vakuu, tedy bez přístupu vzduchu, se jejich svěžest přece jen uchová o kus déle. A na to jsou ideální vakuové boxy Delimano. Sada tří boxů samozřejmě může skladovat nejen zeleninu a ovoce, ale i sýry, salámy a další potraviny. Nádoby Store It mají hermetický uzávěr, k němuž připojíte ruční vakuovou pumpu a s její pomocí odstraníte z nádob kyslík. Víka boxů jsou vybavena kalendářem, kde si můžete snadno vyznačit datum, kdy jste potraviny do nádoby uložili. Cena setu: 1090 Kč

 

Dárek k vánocům – Peugeot


Už dnes byste mohli začít myslet na vánoce. Můžete svým blízkým koupit třeba Peugeot. Zbláznili jsme se? Ne! Tahle firma, která je známá především díky svým automobilům, patří ve světě kuchyní ke špičce mezi mlýnky na koření. Zatímco mezi auty patří Peugeot někam k průměru, mezi mlýnky je to Rolls-Royce. Elegantní dárkové balení, které obsahuje nerezové elektrické mlýnky Peugeot Elis sense na sůl a na pepř vybavené systémem pro volbu hrubosti mletí uSelect, balení soli a pepře a černý podtácek, je vhodným dárkem pro jakoukoli příležitost.Autor: Jan Čech | Fotografie: oficiální zdroj