Nakupování ve velkých obchodech šetří čas - to nejvzácnější, co máme. To se dá snadno spočítat. Při troše uvážlivého plánování položek šetří i „místo v hlavě“, protože můžeme myslet na něco příjemnějšího, než je docházející zásoba másla v lednici. A při rozumném sledování nabídek šetří i peníze.


Optimalizace dopravy

Jezdit autem na nákup je dnes běžné. Uvědomujeme si ale, co všechno nám to přináší? Když náklady na benzin přepočtete na jednotlivé položky, dostanete nějaké nepodstatné desetinné číslo. Čas strávený v hypermarketu se může zdát dlouhý a nudný. Pokud byste si představili, že jednotlivé součásti nákupu budete nosit domů v ruce třeba z hokynářství na rohu, tak vás takové myšlenky jistě rychle přejdou. To všechno se samozřejmě vyplatí tím více, čím více má rodina členů.


Rychlost mezi regály

Základem úspěchu každé činnosti je důkladná příprava. Při vstupu do nákupního kolbiště, tedy ve chvíli, kdy odpoutáváte svůj vozík, byste měli mít jasno, co vlastně chcete nakupovat. Je dobré mít v ruce papírek s jednotlivými položkami, i když existují i takové ženy a možná i muži, kteří mají prostě aktuální seznam doma chybějících věcí v hlavě. Základem efektivního nakupování je i co nejkratší trasa hypermarketem. V praxi to znamená, že se budete pohybovat tak, že mezi žádnými dvěma regály nebudete muset projet dvakrát. Zboží berete zprava i zleva a na celotýdenní nákup vám bude stačit méně než hodina.


Velké zásoby nezrychlují konzumaci

Ano, je v lidské přirozenosti více jíst, když vidíme větší hromady jídla. Ale to patří spíš do primárních pudů, které v tomto případě snad dokážeme lehce překonat. Umíme se přece obelstít. Ty věci, které opravdu patří mezi mlsání, uložíme na nějaké ne úplně tradiční místo. O rozmístění věcí v ledničce by mohlo být samostatné pojednání. Princip je jednoduchý – tam, kam padá první pohled, do poličky do výše očí, narafičíme zbytky, které si přejeme zkonzumovat. Dobroty dáváme hodně dolů nebo hodně nahoru a hlavně dozadu.

 Text: Jana Vlková

 

 

 

 

MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA pro všechny, kdo RÁDI LUŠTÍ KŘÍŽOVKY !

Víte, že už příští pondělí, tedy 28. listopadu,  můžete právě VY vyhrát SUPER AUTO KIA VENGA FRESH?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapojte se do mimořádné soutěže NEJNIŽŠÍ NABÍDKA VYHRÁVÁ, ve které posíláte tipovací SMS. Bude-li vaše nabídka nejnižší a jedinečná, je AUTO vaše!

Zkuste své štěstí i VY!

Krok za krokem k výhře:

  1. Kupte si časopis Překvapení č. 48, který vychází v pondělí 28. listopadu
  2. Nalistujte stranu 5
  3. Odešlete SMS s vaší nabídkou na uvedené telefonní číslo. POZOR! Soutěž začíná 28. 11. v 8.00 hod!
  4. Podle zpětné SMS se dozvíte, zda vaše nabídka byla nejmenší a jedinečná, nebo ne. Pokud ne, můžete poslat jinou nabídku. Záleží jen na vás, kolik sms pošlete.
  5. Konec soutěže je v neděli 4. 12. 2011 ve 20.00 hod. Do té doby můžete posílat své nabídky. (Cena jedné SMS je 9 Kč včetně DPH.)
  6. Držte si palce, ať vítězná SMS je právě ta vaše!

V časopise Překvapení můžete vyhrát auto každý měsíc! Letos už deset VÝHERCŮ odjelo domů v novém AUTĚ! Nevěříte?

Mrkněte se na www.prekvapeni.cz

Z každého předání vozů výhercům najdete na www.prekvapeni.cz reportáž i s fotografiemi!
Hodně štěstí přeje redakce Překvapení
 


 Fotografie: www.isifa.com