„Chtěla bych se s vámi podělit o radost z naší nové kuchyně. Před rokem jsme si s přítelem pořídili první společné bydlení, které však vyžadovalo celkovou rekonstrukci. Původní majitel starou kuchyň odvezl, takže jsme měli místo kuchyně pouze prázdný kout. Rozhodli jsme se pro radikální přestavbu a vybourali jsme přebytečné příčky. Tak jsme spojili původní tři malé místnůstky a vznikl nám krásný obývací pokoj spojený s kuchyní,“ začíná se svým vyprávěním slečna Iveta.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Na barvě a provedení kuchyňské linky jsme se dlouho nemohli shodnout, až jsme při jednom výletu do Prahy objevili tu pravou. Pro nás oba to byla láska na první pohled! Bylo rozhodnuto - kuchyně v odstínu antracit a pařený buk. Kuchyni jsme vymýšleli ve spolupráci s kuchyňským studiem. Potřebovali jsme vizualizovat jednotlivé představy, s vybranou variantou jsme maximálně spokojeni. Pro spolupráci jsme si vybrali brněnské kuchyňské studio, zejména kvůli ceně. Stejnou sestavu dokonce od stejné firmy nám pobočka v Praze napočítala o pár desítek tisíc navíc,“ postěžovala si na Pražáky slečna Beránková.

Klikněte pro větší obrázek!

„Spotřebiče jsme pořídili také od kuchyňského studia, protože v té době probíhala akce „myčka zdarma", která smazala cenový rozdíl mezi studiem a internetem. Většinu spotřebičů jsme nakonec pořídili značky Elektrolux,“ pokračuje slečna Iveta.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Spolupráci s brněnskou pobočkou chválím, ale stejně jsme se neobešli bez pár problémů. Při montáži linky a vestavěných spotřebičů pracovníci až na místě zjistili, že nám dovezli poškozenou troubu. Na výměnu jsme čekali zhruba tři týdny! Dále nám namontovali jedny dvířka obráceně, takže se musely se celé vyměnit, a také jsme požadovali vyměnit pár úchytek, protože měly velmi ostré hrany. Troubu nám nakonec přivezli v pořádku, úchytky bez problémů vyměnili, jen ty dvířka opět přivezli opačné. Tak se k nám po několika telefonátech museli vrátit ještě po třetí,“ směje se dnes už slečna Beránková.

Klikněte pro větší obrázek!

„Po roce užívání jsem z kuchyně nadšená stejně jako na začátku. Do budoucna plánujeme pořídit nový jídelní stůl a židle – stávající, které vidíte na fotografii, je jen provizorní. Při pořizování nové kuchyně přeji všem pevné nervy a mnoho zajímavých nápadů,“ končí slečna Iveta, která ještě dodala podstatnou informaci o ceně: Nová kuchyně bez spotřebičů je stála něco kolem sta tisíc.

Kuchyň paní Beránkové byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během března každý týden představujeme, bude mít možnost v Anketě o nej kuchyně získat jednu z našich výher.

Text a foto: čtenářka