„Náš rodinný dům byl zkolaudován v roce 1991, tudíž jeho zařízení pochází z dob hluboké totality. Tenkrát byl chudý výběr čehokoliv. Sehnat v roce 1991 na Vysočině rohovou kuchyňskou linku, to byl nadlidský úkol. Jednu jsme ale po delší době přece jen sehnali. S obklady to bylo stejné, v místních stavebninách měli jediný druh a dostali jsme je, teprve co jsme vystáli úmornou frontu,“ vypráví paní Jaroslava, která naplnila poslání naší rubriky do slova a do písmene a zaslala i fotografii, na níž vidíte, jak její kuchyň vypadala, než prošla celkovou rekonstrukcí.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Po šestnácti letech užívání jsme se rozhodli pro rekonstrukci. Spotřebiče byly zastaralé a kuchyň na můj vkus moc tmavá,“ pokračuje paní Kostečková. „Po demontáži staré linky a vybourání obkladů přišly na řadu rozvody elektřiny, vody a odpadů, které provedl můj šikovný manžel sám,“ pochvaluje si.

Klikněte pro větší obrázek!

„Jenže vloni, kdy jsme se do toho pustili, už bylo v nabídce bylo tolik možností barev, tvarů a materiálů kuchyňských dvířek, i tolik druhů obkladů, že nebylo jednoduché si vybrat,“ vypráví paní Jaroslava. „Prostoru máme dostatek a s ohledem na tvar kuchyně jsme volili linku do L o rozměrech 310 x 245cm. Vlastní návrh jsme zadali soukromému truhláři k výrobě,“ popisuje paní Jaroslava.

Klikněte pro větší obrázek!

„Obklad zelená mozaika nás přišel na 1100,-Kč. Spotřebiče včetně myčky, horkovzdušné trouby, sklokeramické desky, výsuvného odsavače par a dřezu značky Franke s baterií, které jsem vybrala na internetu, byly celkem za 42 000,-Kč,“ glosuje paní Jaroslava. Mimochodem, je vidět, že nakupování na internetu se opravdu vyplatí, nemyslíte?

Klikněte pro větší obrázek!

„Kuchyňská linka, kterou nám dělal místní truhlář, stála včetně montáže 47 000,-Kč. Celkem jsme se dostali k částce mírně převyšující 90 000,-Kč. Myslím ale, že se rekonstrukce povedla, kuchyně je praktická a jsem s ní spokojena,“ končí s viditelnou pýchou na výsledek paní Jaroslava Kostečková. „Posuďte sami,“ píše na závěr.

Kuchyň paní Kostečkové byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během září každý týden představíme, bude mít možnost v Anketě o nej kuchyně získat hlavní výhru v hodnotě 3000 korun.

Text a foto: čtenářka