Před rokem jsme se přestěhovali do domu manželových rodičů, kde vzhledem k novému rodinnému uspořádání došlo k celkové rekonstrukci interiérů. Dům se nachází v poklidné části Prahy 9-Kbely. Po dokončení první části přestavby se rodiče přestěhovali do přízemí z prvního a druhého patra, která tak uvolnili naší rodině. Po půl roce úmorných prací na našich dvou patrech jsme se mohli i my nastěhovat do úplně nových prostor.

 

Protože velká kuchyně byla vždy můj sen, dali jsme si na ní velice záležet. Dva šikovní pánové - můj manžel se svým tatínkem, udělali veškeré stavební, zednické a elektroinstalační práce. Já si místnost vymalovala a teprve potom mohl nastoupit můj kamarád truhlář, který dílo dovedl do, pro nás, dokonalého stavu.

 

Stávající kuchyně je sice v místě původní kuchyně, ale to je zhruba to jediné, co se shoduje s její historií. Díky rozpoložení nové kuchyně, tvar L o rozměrech 3mx4m + bar, potravinová skříň a lednička na protějšku "elkové" linky, se muselo odstranit topení umístěné pod oknem, zazdít původní vchod do kuchyně, vybourat příčka, aby vznikl otevřený prostor. Kuchyň je tak propojená s obývacím pokojem. Oddělovací bod tvoří bar, který je plně využitý. Děti zde rády jedí, já s mužem tu máme notebook. Navíc je odtud hezký výhled ze všech oken.

 

Kuchyně je z velké části sestavená pouze z plnovýsuvných zásuvek s tlumeným dojezdem, veškeré spotřebiče jsou vestavěné, materiál lamino bílé drásané (thermopal), místo obkladů jsem si vybrala lacobel ve dvou barvách, pracovní desku se vzorem černá žula, s tím ladící čtverhranný dřez. Jednou z dominant kuchyně je designová digestoř.

Skříňky, u kterých jsme zvolili klasická dvířka, mají též nainstalován systém s tlumeným dovřením. Dvě skříňky - zavěšené na zdi, mají povrch dvířek též z lacobelu. Tento materiál se mi v kuchyni velmi osvědčil. Má snadnou údržbu a elegantní vzhled. Skříňka pod barem je též využita. I zde jsou skryté tři zásuvky s nenápadnými úchyty. Veškerý materiál byl pečlivě vybírán, aby byl cenově dostupný a zároveň kvalitní.

 

Vzhledem k velkému množství úložného prostoru ani není možné, aby mi na povrchu cokoli zůstalo, což je obrovská výhoda. Kuchyně stále vypadá naklizená a nablýskaná.

Osvětlení kuchyně je dostatečné. Strop byl snížen sádrokartonem, do nějž jsme zabudovali tři bodová světýlka. Nad barem jsou dvě závěsná světla, na vaření na indukční desce mi svítí tři bodová světýlka z digestoře. Zbývající pracovní prostor je z velké části osvětlen oknem, které je součástí kuchyňské linky a zbytek je doplněn o dvě zářivky, jejichž součástí jsou u každé dvě zásuvky.

Malý nedostatek ale má. Chybí jí kávovar. Ten si moc přejeme a tento sen si také splníme a kuchyni tak dodáme konečnou tečku.

Text a foto: Jana Trsková

Pošlete fotky kuchyně a vyhrajte designovou lampu Loop a další krásné ceny

Máte novější kuchyň a jste na ni pyšní? Či je vaše kuchyň starší, ale zajímavě řešená, nebo se vám prostě jen líbí nakolik, že se s ní chcete pochlubit? Pošlete nám její fotky a inspirujte ostatní, kteří teprve na svou novou kuchyň čekají. Navíc můžete vyhrát krásné ceny. Více informací...