„Bydlíme v rodinném domě. Když jsem byla malá, měli jsme kuchyňku malou o rozměru 220cm x 120cm s malým okénkem. Na jedné straně byla kredenc po babičce, na straně druhé dřez a sporák. Vešli se tam těžko 2 lidé. Když babička umřela, bylo to v roce 1994, já už měla manžela a 2 děti, rozhodli jsme se, že příčku do kuchyňky vybouráme a spojíme kuchyňku s velkou obývací kuchyní. Protože peněz bylo málo, koupili jsme v bazaru novou kuchyňskou linku 180cm dlouhou, typicky panelákovou a dali ji do vybouraného výklenku a vedle sporák,“ popisuje první budování kuchyně paní Šulcová.

Kuchyně  Kuchyně

„Jelikož časem spotřebičů do kuchyně přibývalo a nebylo kam je dávat, rozhodli jsme se s manželem po 15 letech opět pro rekonstrukci. Chtěli jsme si nechat vyrobit kuchyň na míru. Velice se nám líbila kuchyň u švagrové, také vyrobená na míru. Dala nám kontakt na pána, který ji vyráběl,“ popisuje paní Śulcová důvody nové rekonstrukce.

Stavba kuchyně  Stavba kuchyně

„Na jaře jsme se s pánem zkontaktovali a domluvili jsme se na srpen roku 2009. Mezitím jsme řešili, jakou kuchyň bych si představovala. Chtěla jsem vestavné spotřebiče, digestoř, myčku, nerez dřez, pákovou baterii, některé horní skříňky prosklené a hlavně dostatek úložného prostoru. Tvar by měla mít do U. Rozměry jsou 260cm x 220cm x 130cm a navazuje na ni obývací kuchyň – nový jídelní stůl a 4 židle. Pán nám udělal na PC nákres, jak by mohla kuchyň vypadat a kde budou zásuvky, odpady, světla, plyn apod.,“ plánek si paní Šulcová nechala nakreslit podle vlastního návrhu.

 Kuchyně  Kuchyň

„Naše starost byla vybourat staré kachličky a vybrat kachličky nové a obložit je, koupit pákovou baterii, světla pod linku, odpady posunout podle předlohy, předělat elektriku a plyn, koupit nové linoleum a vymalovat. To vše zvládl manžel sám, jen odborné práce (zapojení elektriky, odpady a obložení za pomocí kamarádů),“ pochvaluje si paní Šulcová šikovnost svého manžela.

 Kuchyň  Kuchyň

„Nejvíce překvapená jsem byla cenou celé kuchyně vyrobené na míru, koupenými spotřebiči a dostatkem úložného prostoru, hlavně v rohových skříňkách. Celkově jsem za celou kuchyň, včetně všech vestavných spotřebičů (trouba, varná deska, digestoř, myčka), dřezu, pákové baterie, obkladů, elektriky a úchytek ke dvířkám zaplatila 90 000 Kč. Kuchyň jsem financovala úvěrem ze stavebního spoření,“ s cenou je spokojený málokdo, ovšem paní Šulcová opravdu nezaplatila mnoho, a ještě je spokojená. Gratulujeme.

Text a foto: Slávka Šulcová