„V loňském roce jsem musela po smrti manžela prodat dům a koupit si byt 3+1 na sídlišti. Byt byl obýván staršími manžely a v původním stavu. Umakartové jádro, stará koupelna s vanou a k tomu ještě průchozí z kuchyně do chodby, kuchyně stará a malá, zkrátka starý panelákový byt. Ihned jsem se rozhodla, že byt zrekonstruuji,“ začíná své vyprávění o cestě za novou kuchyní paní Smolíková.

 

„Jádro jsem nechala vybourat a vyzdít, koupelnu zvětšila a celou předělala. A také jsem úplně nechala změnit kuchyň. Průchozí dveře se zazdily a prostor se otevřel do obývacího pokoje,“ píše dál o rekonstrukci.

 

  „Původně jsem chtěla nechat upravit svou kuchyňskou linku z domu, protože jsem na ni byla zvyklá. Byla totiž prostorná a dokonce sokly pod kuchyní sloužily jako šuplíky na kolečkách. Ale ať jsem měřila a malovala a skříňky různě překládala, nebylo to ono. Někde kousek chyběl, jinde přebýval. Nakonec jsem to vzdala, a rozhodla jsem se pro kuchyni novou,“ popisuje vznik své nové kuchyně paní Olga.

   

„Nábytek do kuchyně vyrobil šikovný truhlář, podle mého nákresu. A dokonce mi poradil, jak ji vyřešit, aby se do ní vešly staré spotřebiče. Měla jsem totiž lednici s mrazničkou, troubu, mikrovlnku, myčku i plynovou varnou desku. Nakonec se nám dílo podařilo,“ pochvaluje si paní Smolíková spolupráci s šikovným stolařem.

 

„Pan truhlář využil každý kousek místa, mám zde pojízdnou skříňku na potraviny místo vestavěné spižírny, pojízdné košíky na čistící prostředky, dvířka jsou opatřena zpomalovači, aby nebouchala. Šuplíky jsou s pojezdy, ve dvou mám pořadače na příbory a kuchyňské náčiní a také mám novou nerezovou digestoř a dvojdřez,“ popisuje paní Olga svou novou kuchyni.

 

„Jsem nadšená. Protože špatně chodím, většinu času sedím u počítače a když vařím, využívám papiňák, parní hrnec a největším kamarádem je minutka. Nemusím v kuchyni stát a přitom mám o všem přehled. Kuchyň s obývákem je rozdělená stolem v podobě barového pultíku,“ pochvaluje si paní Smolíková.

Text a foto: čtenářka