„Původní kuchyň vznikla před osmnácti lety, už tehdy měla ostrůvek uprostřed, dřez byl umístěn za zády k varné desce, trouba ve výšce očí. S rekonstrukcí nové kuchyně jsme začali vloni v létě. Postupnými dodělávkami a změnami jsme se dostali do dnešní fáze, kdy nám nová kuchyň plně vyhovuje,“ píše paní Šromová na úvod.

Kuchyne  Kuchyne

„Původní kuchyň navrhl projektant z Okalu, novou jsem vymyslela sama. Šikovný stolař ji provedl na jedničku. Museli se předělat rozvody vody a odpady, protože jsem si přála dřez rohový, blízko okna s výhledem do zahrady. Za pomoci sádrokartonu jsme u dřezu vytvořili tupý roh. Obklady provedl manžel,“ popisuje paní Šromová dispozice své nové kuchyně.

     

„Kuchyně má tvar do U. Vaření je umístěné na ostrůvku, trouba je zabudovaná do vysoké skříně, aby byla ve výši očí. Minimalizovali jsme počet skříněk, zavěšené jsou jen dvě, nádobí i příbory ukládáme do šuplíků,“ prozrazuje paní Šromová.

 

„Na ostrůvku situovaném do jídelní části je varné centrum, které je obloženo plastovými cihlovými pásky používanými do interiéru. Hodně dlouho jsem brouzdala po internetu, než se mi podařilo nalézt ideální řešení. Tyto plastové pláty jsou lehké, a proto tolik nezatíží podlahu, než klasické cihlové pásky. A na pohled jsou k nerozeznání. Manžel to měl za chvíli hotové. Dcery vyspárovaly „cihly“ štětcem,“ pochvaluje si paní Šromová.

 

„Kuchyně je orientovaná na západ a dá se z ní vyjít přímo na balkon, který využíváme hlavně k posezení s přáteli. Před letním sluncem nás chrání žaluzie. S novou kuchyní jsme moc spokojeni,“ uzavírá své vyprávění paní Šromová.

     

Text a foto: čtenářka