„Fotografie prázdného prostoru z doby, kdy kuchyně ještě nebyla, nemám, i když se jedná o kuchyň v novostavbě,“ začíná své vyprávění politováním paní Renáta Kodetová z Teplýšovic u Benešova.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Velikost prostoru pro kuchyňskou linku je 4 200 mm x 3 000 mm. Je vyrobená z hladkého dřeva, namořená do barvy třešně a v závěrečné fázi nalakovaná. Pracovní plochy jsou z umělého kamene v šedé barvě, která se dobře snáší s nerezovým provedením spotřebičů. Moje velké přání byla myčka v úrovni očí, která se osvědčuje každý den. Dřez pro mytí nádobí máme také ve zvýšené skříňce – to ocení vaše záda,“ pochvaluje si paní Kodetová.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„I trouby jsme umístili do vyšších poloh – při pečení drobného cukroví nenaděláte tolik dřepů a vše kontrolujete pouhým mrknutím oka. Největším pomocníkem jsou ale velké zásuvky s přehledným uložením jak potravin, tak i nádobí. Horní skříňky jsou výklopné, prosklené, v nerezovém rámu, pouze ty v rohu jsou ze dřeva,“ pokračuje paní Renáta.

Klikněte pro větší obrázek!

„Protože máme rádi sklo, tak se objevuje i jako obklad i jako deska stolu. Prostor pro vaření je na ostrůvku, kde je i varná deska – má to výhodu, že nestojím zády k rodině a ani k návštěvám, ať při vaření oběda či při přípravě kávy. Údržba je nenáročná – postačí vlhký hadřík na bázi ´švédské utěrky´, ať na dveře dřevěné či prosklené a samozřejmě i na obklad a stůl,“ vysvětluje paní Renáta.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Kuchyň jsme vymýšleli s manželem a za pomoci kuchyňského studia Elnar zrealizovali v srpnu loňského roku. S kuchyní jsem nadmíru spokojená a zatím nenacházím, co bych změnila,“ končí paní Kodetová.

Doplněno dodatečně - PŔED

Po reakcích v komentářích pod tímto článkem nám do redakce paní Kodetová poslala ještě fotky "před", aby nikdo nepochyboval, že nejde o kuchyň z nějakého studia. Opravdu má tak krásnou kuchyň.

Klikněte pro větší obrázek

Klikněte pro větší obrázek

Klikněte pro větší obrázek

Kuchyň paní Kodetové byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během října každý týden představili, bude mít možnost v Anketě o nej kuchyně získat hlavní výhru v hodnotě 3000 korun.

Text a foto: čtenářka