„V březnu letošního roku jsme se rozhodli předělat kuchyň. Obešli jsme pár kuchyňských studií v okolí a zjistili jsme, kde nám vycházejí vstříc a kde jsou schopni nám navrhnout přesně kuchyň podle našich představ,“ začíná své vyprávění pan Aleš, který nám zároveň zaslal fotografii jejich původní kuchyně. Rozhodně souhlasíme, že bylo třeba ji kompletně přestavět, a to z důvodů funkčních i estetických….

Klikněte pro větší obrázek!

„Do vybraného kuchyňského studia jsme docházeli asi tři týdny, než se doladila konečná podoba. Měli jsme sice sami jasnou představu, jak chceme, aby naše nová kuchyň vypadala, ale ve studiu tomu dali konečnou podobu. Přáli jsme si spotřebiče ve výšce očí, dotykem ovládanou sklokeramickou desku a pořádný odsavač par. Ten jsme ve staré kuchyni měli pouze cirkulační, nyní jsme ho chtěli s odtahem. Dále jsme si přáli vysouvací tubus se zásuvkami, výsuv na utěrky, všude plnovýsuvy s technologií blum a na horních skříňkách plynové písty,“ pokračuje pan Vohanka. Mimochodem, také jste si všimli rozdílu mezi mužem a ženou, když popisují svoje kuchyně? Muži se soustřeďují na věci rázu technického, zatímco ženy vnímají spíše estetickou stránku věci. Protože se ale na konečné podobě podílela i paní Pohanková, rodině se podařilo skloubit ideálně oba pohledy na věc!

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Podmínkou, kterou jsme dali studiu, bylo také zapracování pračky do projektu. Termín dodávky kuchyně byl určen za 3 týdny. Mezitím jsme museli udělat velkou přestavbu, sundat kachlíčky, udělat odtah pro odsavač par, nebylo totiž možné využít komín, proto jsme museli udělat odtah ven z domu. Dále udělat komplet novou elektřinu, vodu a navíc novou dlažbu, kterou nebylo jednoduché sehnat, tak aby ladila s budoucí kuchyní. Nakonec ještě vymalovat. Finišovali jsme jako blázni celé dva dny před dodávkou kuchyně,“ popisuje pan Aleš. A dodává, že mikrovlnku i troubu, obě značky Mora, umístili skutečně ve výšce očí. Stejnou firmu (Mora) zvolili i pro odsavač par a sklokeramickou dotykovou desku.

Klikněte pro větší obrázek!

„Museli jsme sice reklamovat malé nedostatky, ale v současné době je vše v plném provozu a nemůžeme si naši novou kuchyni vynachválit! Nejvíc spokojeni jsme s plnovýsuvy (značka Blum tandembox), s vysouvacím tubusem se zásuvkami (značka Evoline), také tichými dorazy všech šuplíků a dvířek. A velmi dobře se nám osvědčil nášlapný výsuv na koš (značka Franke),“ končí pan Vohanka svůj stručný, ale výstižný popis nové kuchyně. A my dodáváme, že barevná kombinace i čisté linie se nám velmi líbí! Co o kuchyni Pohankových soudíte vy? Hlasujte v naší anketě!

Kuchyň pana Vohanky byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během srpna každý týden představíme, bude mít možnost během září v Anketě o nej kuchyně získat hlavní výhru v hodnotě 3000 korun.

Text a foto: čtenář