Na prvním obrázku je vidět samotný začátek hrubé stavby. „Kuchyň jsme navrhovali do přístavby, tedy do nového, a pro tuto pro nás nejoblíbenější místnost bylo vyhrazeno v projektu jedno z největších míst v domě,“ začíná vysvětlovat anabázi vzniku své kuchyně paní Gabriela Koželuhová z Prahy 10.

Klikněte pro větší obrázek!

 

Na další fotografii už Koželuhovi značně pokročili: Je vymalováno i dlažba je položená. Dokonce už vznikla rohová sádrokartonová falešná zeď pro digestoř. Dlažbu i obkladačky pořídili Koželuhovi v běžném obchodě pro kutily, za libovou cenou kolem stovky za metr čtvereční. Ač totiž měli místa dost, penězi se jim mrhat rozhodně nechtělo!

Klikněte pro větší obrázek!

 

„Kuchyňskou linku jsme pořídili před pěti lety od firmy Sykora. Skříňky i pracovní plocha je z lamina v běžné cenové relaci,“ vypráví paní Gabriela. „Původně nám totiž kuchyňské studio udělalo návrh, ale ten jsem několikrát změnila, takže nezůstal kámen na kameni. K sestavení kuchyně jsem užívala jen nabízené „hotové“ komponenty, a ne dělané na míru,“ přiznává se paní Koželuhová bez uzardění k šetření, které ale, jak vidíte, nijak výsledek neovlivnilo. Kuchyň Koželuhových má nesporně, na rozdíl od jiných čtenářských kuchyní, dostatek místa i světla. Ale paní Gabriela obojího využila s rozmyslem a vkusem a hlavně - bledě žlutá barva skříněk kuchyňské linky v kombinaci s teplým dřevem působí moc hezky. Navíc, už před těmi pár lety, kdy Koželuhovi svoji kuchyň budovali, použili dnes tolik „módní“ řešení: Kuchyňský stůl je oddělen od linky barem, vaří tedy i stolují v jedné místnosti.

Klikněte pro větší obrázek!

 

„Spotřebiče jsme si s manželem dokupovali přes internet a vybírali z praktických důvodů ty, na kterých nejsou tolik vidět otisky prstů a jsou z těch finančně dostupnějších. Bylo to celkem dost pracné, takže co spotřebič, to jiná značka. Troubu a plynovou varnou desku máme Zanussi, mikrovlnku zase Whirpool,“ říká paní Gabriela, která při tvorbě své kuchyně postupovala zkrátka maximálně ekonomicky. Nakupování přes internet je totiž leckdy finančně výhodnější, než zajet do „kamenného obchodu.“ „Jediné, co bych po pěti letech užívání změnila, je, že bych koupila troubu se samočistící funkcí,“ končí paní Koželuhová.

Klikněte pro větší obrázek!

 

Kuchyně paní Koželuhová byla vybrána z kuchyní, které nám na naši výzvu posíláte vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během června každý týden představíme, bude mít možnost na konci měsíce získat výhry v hodnotě 6000 korun

Text a foto: čtenářka