Na prvním obrázku vidíte starou kuchyň přímo v den vystěhovávání! „Naše stará kuchyň nám sloužila deset let, jenže kvůli spojení s obývacím pokojem a hlavně kvůli novému oknu už jsme ji nemohli mít u jedné stěny a z rovné kuchyně rohovou neuděláte,“ začíná své vyprávění paní Jana. Na druhé fotografii čtenářka ukazuje, jak zateplovali strop a upravili rozmístění světel.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

Na další fotce už vidíte i krásné nové obklady – dnes tak moderní miniaturní mozaiku, na čtvrtém obrázku už je položena plovoucí podlaha, a pod část, kde bude stát kuchyň, dali Pospíšilovi raději ještě linoleum ve stejné barvě, aby to dohromady ladilo.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Napřed jsme si vše pořádně promysleli, nakreslili jsme si návrh a nakonec jsme zašli za dvěma šikovnými truhláři, kteří nám náš návrh doladili a nakonec kuchyň sami vyrobili,“ pokračuje paní Jana, která naplnila poslání naší rubriky opravdu důsledně a ony truhláře vyfotila, jak rokují nad nehotovým dílem. „Právě kvůli spojení s obytným prostorem jsme chtěli kuchyňskou linku co nejmenší, ale zase takovou, aby se do ní vešla spousta věcí - proto jsou horní skříňky až do stropu,“ vysvětluje paní Pospíšilová.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„S kuchyní jsem spokojená, jenom mě mrzí, že se mi do ní nevešly ještě velké šuplíky, ale místa bylo opravdu málo,“ zakončuje paní Jana s povzdechem.

Klikněte pro větší obrázek!

„Zatím hotovo, ještě si chceme koupit novou ledničku a lepší osvětlení,“ tak okomentovala poslední fotografii s výsledkem celé anabáze – hotovou kuchyní, laděnou do kombinace žluto-béžové s teple hnědou na dvířkách linky i linoleu na podlaze. Pěkně vypadá, že spotřebiče z linky nevystupují – mají stejný vnější design, i použitý drátěný program nad pracovní plochou, kterou si nechali Pospíšilovi vyrobit ze stejného dřeva jako linku, jen je pořádně nalakovaná, aby odolala vlhkosti. Výsledek se jim povedl, co myslíte? Hlasujte v anketě!

Kuchyň paní Pospíšilové byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během srpna každý týden představíme, bude mít možnost během září v Anketě o nej kuchyně získat hlavní výhru v hodnotě 3000 korun.

Text i foto: čtenářka