„Vážená redakce, kontaktujeme vás v době, kdy se zajímavá soutěž o finanční odměnu i zajímavé čtení nám hodí nejvíce: Splácení hypotéky, světová finanční krize a náš stavební projekt,“ píše nám mladý pár z Prahy, Lucie a Gavin Barberovi.

Klikněte pro větší obrázek!

„Jak velkou cestu jsme ušli, vidíte na snímku „u nás doma v roce 2007“ -  že se jedná o stejnou kuchyň a ten samý prostor, poznáte podle stejného kávovaru, který jsme dostali jako svatební dar, mlýnku na pepř, který měl manžel ještě předtím, než se se mnou seznámil (tj. před rokem 2001) a který s námi procestoval spoustu zemí i kontinentů, a také podle nožů značky Furi, jíž je manželova rodina již několik desítek let věrná,“ začíná své vyprávění paní Lucie Barber.

Klikněte pro větší obrázek!

„Půdu na Praze 2 jsme ještě jako nebytový prostor bytového družstva koupili v roce 2006 a abychom ušetřili, nastěhovali jsme se do bývalé prádelny a sušárny, aby nás nic nestál eventuelní pronájem. A začali jsme snít náš sen… Za celou dobu našeho luxusního kempování v centru Prahy jsem si vyslechla několik vtípků typu „pojď se k nám umýt aspoň před svatbou“, „kde prodávaj tak skvělý takeaway - nekecej, že se to dá uvařit na dvojvařiči!!!“, „jsi adeptka do výměny manželek, to by koukali, jak si žiješ s Australanem, na vysoký noze, ale vařit umí skvěle!“ a tak dále, a tak podobně,“ vzpomíná paní Lucie.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Po roce čekání na stavební povolení jsme konečně začali a po dalším půl roce vidíte na fotografiích výsledek. Ušli jsme dlouhou cestu, ale díky času, kdy jsme čekali na každé razítko, jsme měli dost času přemýšlet, co a jak a kde chceme. Několik večerů strávil manžel (on je tím, kdo je u nás šéfem v kuchyni, on vaří, jak vidíte na fotkách -tady připravuje večeři v ještě nedokončené kuchyni a hned vedle vidíte výsledek, lososa po francouzsku) spolu s architektem běháním po půdě, sušárně a prádelně s křídou a metrem v ruce a kreslením různých nápadů přímo do prostoru! Také díky našemu fungování „na jednu elektrickou zásuvku“ jsme si měli možnost dobře promyslet , kde chceme kolik zásuvek a teď je máme přesně tam, kde je potřeba,“ pokračuje paní Lucie.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Kuchyň jsme sice k realizaci zadali kuchyňskému studiu Koryna a desku Technistonu (také přes Korynu), ale vše je jen dílem naší představivosti a přesného zadání architekta, který nebral jako odpověď, že „to nejde“ (barevné boky při objednávce lamino, ne lak, například) a vše vymyslel za slečnu ve studiu. Diskokachličky, jak naší mozaice říkám já, jsme vybrali v Itálii a osobákem přes víkend přivezli na místo určení. Taktéž dřez,digestoř, myčku,sporák a lednici i červená světla.Výběr je sice v ČR už dost podobný, ale nás cesta a prázdniny vyšly na méně peněz, než kdybychom vše pořídili přímo v Čechách. Designové barové židličky jsme „ulovili“ na internetu,“ vysvětluje paní Barber.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Práce studia byla dobrá, ale chybou v objednávce naše kuchyň stále ještě není úplně hotová - obložení je pouze na jedné straně, stejně tak i zásuvky. Čekáme ještě na dodávku kamenné lišty, která při instalaci jaksi „chyběla“. Tudíž je další spousta času na přemýšlení, vymýšlení a zdokonalování původních plánů. Ale snad již brzy „jdeme do finále!“ Takhle optimisticky zakončuje své vyprávění paní Lucie Barber. Pokud se vám její kuchyně i její dobrodružný vznik líbí, nezapomeňte hlasovat!

Kuchyň Lucie a Gavina Barberových byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během ledna každý týden představíme, bude mít možnost v Anketě o nej kuchyně získat jednu z našich výher.

Text a foto: čtenáři