„Zasílám vám obrázky naší nové, zrenovanované panelákové kuchyně, kterou jsem si celou i s návrhem provedl vlastními silami a prostředky,“ začíná své vyprávění pan Vladimír Vadroň z Kralup nad Vltavou.

 Klikněte pro větší obrázek!

„Než se budu věnovat vlastnímu popisu úprav kuchyně, musím podotknout, že jsem vyučený jako soustružník a celý život jsem v tomto oboru pracoval. Mojí jedinou kvalifikací v oboru truhlář je Ferda mravenec. Tomu také odpovídalo mé strojní vybavení, které se skládalo z malé stolní cirkulárky. Tu jsem měl na chatičce v zahrádkářské kolonii asi pět kilometrů od bytu. Tam jsem si vše potřebné nařezal na míru a pak to doma sestavoval,“ pokračuje pan Vladimír.

 Klikněte pro větší obrázek!

„Teď k samotné renovaci. Pravá strana od sporáku je původní - první skřínku jsem vyřízl pro přidání digestoře. Tato skřínka nejde otevřít a je přístupná jen z druhých dvířek, ale jsou tam uloženy věci, které se méně používají. Nad tyto skřínky jsem zabudoval poličku, kterou jsme mívali mezi postelemi a po jejich výměně mi zbyla. I ostatní materiál je z podobných zdrojů. Levá strana od sporáku je již jen v mé režii, od návrhu až po provedení. Začal jsem tím, že jsem vyboural zděnou příčku špajzu, který stál na místě, kde je dnes lednička, a příčku nahradil slabší deskou, popisuje pan Vadroň.

 Klikněte pro větší obrázek!

„Jiný špajzík jsem udělal pod oknem, kde jsem rozšířil parapet a zabudoval skřínku. Moc se nám v tomto místě osvědčila - v kuchyni není radiátor a od okna jde tudíž chlad. Nejvíc práce jsem měl s rohovou poličkou nad sporákem. Musel jsem si vyřezat z kartonu šablony a podle nich řezat desky,“ vypráví pan Vladimír.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„A teď celkovým nákladům. Jsou prakticky nulové oproti koupené kuchyni. Koupil jsem jen digestoř a osvětlení nad linkou. Snad se vám moje dílo bude aspoň trochu zamlouvat,“ končí s nadějí pan Vadroň. Pokud se vám jeho kuchyně líbí, nezapomeňte hlasovat.

Kuchyň pana Vadroně byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během února každý týden představujeme, bude mít možnost v Anketě o nej kuchyně získat jednu z našich výher.

Text a foto: čtenář