Mít vše po ruce – to bylo heslo, které pro mě bylo při budování nové kuchyně prvořadé. Myslím, že kuchyň musí být krásná, zajímavá, ale ze všeho nejvíc ale praktická, protože to není místo určené k odpočinku, ale k práci.

Z toho důvodu jsem také chtěla, aby pečící trouba byla umístěna výše, než pod sporákem, kam se dávala v minulých letech. Je k ní mnohem lepší přístup. Nad ní jsem nechala instalovat mikrovlnku. Toto uspořádání považuji za ideální. Stejně nezbytné je mít myčku a odpadkový koš v blízkosti dřezu. Ušetří se tím spousta uklízení a dodatečného vytírání různých drobečků a kapek. V sousedství se nachází také spižírna, do níž je vstup přímo. V ní je také umístěn mrazák a nepřekáží tak v kuchyni, kde jsem nechala zabudovat velkou lednici. Vše co potřebuji, je tak hezky po ruce, nebo alespoň v dosahu.

Moc se mi zamlouvá současná trend velkých hlubokých šuplíků, které jsou opravdu přehledné a k uloženým věcem umožňují lepší přístup. Nechala jsem je udělat do všech spodních skříňkách a musím říct, že opravdu poskytují mnoho úložného prostoru. Jelikož je kuchyň součástí velkého obytného prostoru, do něhož patří i jídelna a obývací pokoj, je část linky, která je otočená do těchto prostor, zvýšená. Opět jde o velmi praktické řešení, které zakryje nepořádek. Když vaříte, nepořádku se nevyhnete a ten pak zbytečně narušuje atmosféru v odpočinkové zóně.

Musím se pochlubit, že kuchyň jsem si navrhovala skoro celou sama, tak aby vyhovovala mým potřebám a požadavkům. Její realizaci jsem svěřila stolaři, který mi pomohl dořešit případné technické problémy. Nemůžu si ho vynachválit, byl velice ochotný a odvedl skutečně profesionální práci. Myslím, že takových lidí dnes mnoho není.

Na závěr chci ještě dodat, že novou kuchyni používám již osm měsíců a jsem velmi spokojena. Splnila přesně můj hlavní požadavek, mít všechno po ruce.

Katka Branná

 

 

 Autor: Katka Branná | Fotografie: Katka Branná