„Je to kuchyň stavěná v novém bytě, takže posílám i fotku ze stavby. Původně jsme chtěli kuchyň do písmene U, jak šel čas, zvolili jsme raději variantu L,“ začíná své vyprávění pan Dohnal. „Mezi původní variantou U a novou L je rozdíl i v tom, že původní samostatně stojící sporák Bosch byl dán na druhou stranu písmene L a byl překrytý specielně upravenou pracovní deskou, tak aby vypadal jako že je vestavěný. Dále do původní dolní skříně, která byla vyjmuta, se vložila vestavěná myčka Siemens,“ pokračuje.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

Pan Pavel nijak neskrývá, že na stavbě, která mimochodem proběhla v roce 2002, se s ním podílela jeho partnerka, Ing. Vilma Tkáčová, která vybrala linku: „Kuchyňskou linku vybrala moje přítelkyně a k tomu jsme již společně vybírali barevnou kombinaci tak, aby vše lidskému oku ladilo. Kuchyň je umístěna v novém bytě, takže vše bylo v naší režii jako například přípojka vody, zásuvky… Kuchyňská linka je od polské firmy Red Black White, série OLA, k tomu jsme vybrali obkladový pás firmy RAKO ze série Mozaik, kde je barevnost velice podobná. Změna tvaru písmene U na L je také kvůli dětem, aby měli větší prostor na hraní, a vyhovuje nám to,“ pochvaluje si inženýr Dohnal.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Kuchyni, tedy jejímu tvaru, je přizpůsobena i volba podlahy, kterou tvoří korková plovoucí zámková podlaha, která je velice příjemná na chození. V každém případě jsme vyloučili dlažbu - korková podlaha je lehce udržovatelná, stačí ji jen setřít. Celkový pohled na kuchyň dotváří i rychlovarná konvice, která je ve žlutém provedení. Spolu ladí také i vestavěná myčka Siemens s dvojdřezem na jedné straně a na straně druhé sporák s kombinovanou lednicí v bílé barvě. Sporák Bosch je sice samostatně stojící, ale využití jeho vzhledu pomohlo k tomu, že se dal zabudovat do výřezu kuchyňské linky. Lednici je zbytečné mít v nerezu, stejně se jako ve většině rodin zdobí rodinnými fotkami a výkresy z tvorby dětí. A bílá lednice s nedalekými balkónovými dveřmi dobře ladí,“ vysvětluje pan Pavel.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Nad sporákem jsou poličky, které jsou vlastní výroby, dřevěné nosníky jsou od firmy IKEA, na nich je už jen položená dřevěná deska, vše jsme natřeli v odstínu kuchyně. A všimněte si rohu kuchyně, kde pracovní deska je pod úhlem zešikmená, aby se vylepšil prostor u dřezu. Dřez je nerez od Normy z Frýdlantu nad Ostravicí, baterie je Metalia Znojmo, opět v barvě nerezové,“ upozorňuje pan Dohnal.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Celá spodní část linky je vyvýšená na soklech o 10 cm, tedy celkem na výšku 95 cm, protože jsem oba vysocí lidé! Židle jsme si ponechali po prarodičích, jenom jsem je přetřeli stejným modrozeleným odstínem jako je deska dveří kuchyně. Barvu jsme si nechali namíchat v jednom malířském centru, kde po přiložení vzorníku jsme nakonec našli ten správný odstín. Ještě jedna poznámka, která by se mohla hodit někomu, kdo by se chtěl inspirovat: Odstín je potřeba hledat na denním světle, nikoliv pod zářivkou,“ doplňuje pan Pavel a ještě dodává: „Obě strany kuchyně mají umístěna bodová světla, nad myčkou je pěti bodové, koupené v obchodě, a nad poličkami je zapuštěné pětibodové světlo vlastní výroby.“ Jak se vám jeho vymazlená kuchyně líbí?

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

Kuchyň pana Dohnala byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během října každý týden představíme, bude mít možnost v Anketě o nej kuchyně získat hlavní výhru v hodnotě 3000 korun.

Text a foto: čtenář