Bydlíme s rodiči v rodinném domku a jelikož se nám narodila dcerka, tak jsme si v poschodí udělali z jednoho pokojíku kuchyň. Běhat dolů k rodičům pokaždé, když si potřebujeme uvařit kávu, by moc praktické nebylo.
Přestavba byla složitější, museli jsme vyvést vodu ze sklepa, udělat odpady, zavést elektřinu, zásuvky, jistič na pec. Dělali jsme to, když malé bylo pět měsíců, a dnes si říkám, že kdyby byla starší, bylo by to složitější. Dnes je to malý živel.

Jako obklady jsem nechtěla kachličky, použila jsem tedy tapety s imitací kamene, které jsem vlastnoručně lepila. Nemůžu si na ně stěžovat, nejsou vidět kapky, dobře se udržují a až mě někdy omrzí, snadno je vyměním za jiné. Což jsem vlastně už udělala. Můžete je vidět na některých fotografiích. Kuchyně je s nimi úplně jiná. Kolem sporáku jsou tapety natřeny protihořlavým prostředkem.

Na podlahu jsem zvolila imitaci dlažby, ale jde o plovoucí podlahu. Měla jsem z tvrdé dlažby obavy, protože by se dcerka mohla zranit. A musím říct, že podlaha je opravdu výborná, rozbije se jen máloco. Jen skleničky z tenkého skla nevydržely, jinak vše pád přežilo vše.

S kuchyní jsem moc spokojená. Linku jsem si kupovala novou a všechny spotřebiče jsou nové, vše nás vyšlo na cca 50 000 Kč.

Radka Začinská, OstravaAutor: Radka Začinská | Fotografie: Radka Začinská