„Již 28 let bydlíme v panelovém domě v bytě 3+1. Během té doby jsme provedli různé kuchyňské úpravy, jen ale jednoduché - původní skříňky jsme přetapetovali a dali nové líno. Protože jsme věděli, že nám letos končí stavební spoření, pustili jsme se konečně do pořádné rekonstrukce,“ začíná své vyprávění paní Věra Janíčková, kterou prý na naše stránky upozornila její dcera. A ona nelenila a hned nám poslala svou kuchyni!

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Nejdříve jsme v červnu vyměnili původní okna za plastová a pak začali brouzdat po internetu a hledat kuchyňku, jaká by se nám líbila.Už jsme měli tak trošku inspiraci od svých tří dcer, které každá bydlí ve svém, ale zase jsme nechtěli mít stejnou. Začali jsme si tedy malovat s manželem kuchňku, jakou bychom si tak představovali. To trvalo zhruba tři týdny, pak jsme oslovili stolařskou firmu v místě bydliště se svým návrhem,“ pokračuje paní Janíčková.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Naše kuchyně není velká, má rozměry 1,96 m x 2,6 m. Od začátku jsem věděla ,že budu chtít vyvýšenou troubu, na ní položenou mikrovlnku, samozřejmě myčku nádobí, také zajížďěcí šuplíky systém Blum a výsuvnou digestoř. Jednou jsem u jedné ostravské firmy viděla kuchyni, podobnou jako máme nyní a rozhodla jsem se pro ni. Je to barva Calvados v kombinaci s bílým sklem lakomat a stříbrnými rámečky. Pracovní deska je světle zelená, posázená drobnými skvrnkami v barvě calvadosu, kachlíčky jsou duhově zelená mozaika,“ vysvětluje paní Věra.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Zvažovala jsem dát do kuchyně lednici - nikdy jsme ji tam neměli, protože na ní nebylo místo a také proto, že máme kousek, asi dva metry od kuchyně na chodbě otevřený kumbál, kam se lednice krásně vejde. Nakonec jsme se rozhodli nechat ji na původním místě, abych měla dost pracovního prostoru. Stůl jsme zvolili z pracovní desky a k němu dvě kovové židle, potažené umělou kůží barvy terakota. Do okna jsem chtěla jen malou záclonku, v pátém poschodí máme pěkný výhled na školní hřiště a nedaleké lesy,“ popisuje paní Janíčková.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Z vlastní zkušenosti vím, jak rychle v kuchyni vzniká takový ten mastný prach, proto jsem nevolila žádné otevřené poličky ani doplňky. Mám hodně šuplíků a vše je schované, jen varná konvice zůstává na pracovní ploše,“ dodává paní Věra.

Klikněte pro větší obrázek!

„Koncem srpna začal manžel rozebírat starou kuchyňku, dělal novou elektřinu, lepil kachlíčky na zeď, vymaloval zdi oranžovou barvou a pokládal plovoucí podlahu. Začátkem září už u nás firma skládala novou kuchyňku,“ popisuje téměř bleskovou anabázi vzniku nové kuchyně paní Janíčková, která se tak vrací vlastně na začátek, k fotografiím nahoře, kde je vidět její manžel, jak na kuchyni pracuje.

Klikněte pro větší obrázek!

„Kuchyň nás vyšla na 60 000,- Kč, spotřebiče na 33 000,- Kč, jedna židle stála 1 100,-Kč. S novou kuchyní jsem velmi spokojená, obzvlášť oceňuji myčku nádobí a elektrickou troubu (do té doby jsem měla plynovou). Jsem šťastná a užívám si vaření!“ Paní Věra má ze své nové kuchyně evidentně radost. Pokud se vám líbí, nezapomeňte hlasovat!

Kuchyň Paní Věry Janíčkové byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během prosince každý týden představujeme, bude mít možnost v Anketě o nej kuchyně získat jednu z našich výher.

Text a foto: čtenář