„S přítelem jsme se v březnu letošního roku přestěhovali do nového bytu. Jedná se o byt v panelovém domě o dispozici 2+kk po kompletní rekonstrukci. Z dřívější dispozice 2+1 se nedochovalo téměř nic, kuchyňský kout byl při rekonstrukci včleněn do obývacího prostoru,“ píše slečna Palková.

   

„Vzhledem k tomu, že se v bytě nacházelo pouze jakési velmi provizorní torzo kuchyňské linky, začala jsem novou kuchyň plánovat v podstatě ihned po nastěhování. Můj bratranec je šikovný truhlář, takže jsem měla od počátku jasno, že moji kuchyň bude vyrábět on. Po prostudování nejrůznějších časopisů a internetových stránek o bydlení jsme společně navrhli kuchyňskou linku, která přesně odpovídá mým představám,“ popisuje slečna Markéta počátek cesty k nové kuchyni.

 

„Velkých stavebních úprav jsme byli ušetřeni, protože nové rozvody vody a elektřiny byly provedeny již při celkové rekonstrukci bytu, takže jsme prováděli pouze dílčí úpravy. Z původní kuchyně jsme zachovali černý mramorový obklad, který je použitý na zdi za linkou a je jím rovněž obložen i barový pult. Těmito obklady jsme ještě chtěli doobložit část zdi za linkou, ale nepodařilo se nám je již sehnat. Nakonec jsme místo obkladů použili na pás pod horními skříňkami nerezovou mozaiku. Jde o velmi zajímavý detail, díky kterému obklad nevypadá tak „obyčejně“,“ vysvětluje řešení obkladu kuchyně čtenářka z Prahy.

 

„Záměrně jsem zvolila bílou kuchyňskou linku ve vysokém lesku a černou pracovní desku, se kterou koresponduje černý obklad za linkou. Linka je navržena do tvaru písmene U, což považuji za velmi praktické. Skříňky a zásuvky jsou vybaveny kvalitním kováním od firmy Blum, s tichými pojezdy výsuvů, snadným otevíráním horních skříněk a s automatickým dovíráním, což velmi usnadňuje a zpříjemňuje jejich každodenní používání,“ píše dále čtenářka.

 

„Cena kuchyňské linky včetně vestavných spotřebičů byla cca 150.000 Kč. Se svou kuchyní jsem velmi spokojená, líbí se mi její moderní nadčasový vzhled a hlavně se mi tam dobře vaří,“ uzavírá své vyprávění slečna Palková.

Text a foto: čtenářka