Letní kuchyň jsme plánovali už při zbourání všech prapodivných dřevěných přístavků obklopujících dům. Ten prostor si o to zkrátka říkal sám. Ale musela jsem počkat, než se dodělalo vše ostatní. A letos na ni konečně došla řada...

Vše jsem vyměřila, nakreslila, spočítala a naplánovala. Udělali jsme základy pod budoucí zděnou kuchyni a co čert nechtěl... Šíleně lilo! A když přijel mix, beton tekl po celé ulici. Ještě že už je to za námi.

Veškerou zedničinu nám dělal starší pán, vyučený zedník, a měl vše do detailu propracované a poctivé. Během sedmi dnů byla kuchyň po zednické stránce hotová. Elektřinu zvládnul kamarád a zbytek byl na nás: trámy manžel zhobloval, natřel a s kamarádem tesařem během pár dnů postavil. S manželem jsme prostor zastřešili, řízli pracovní desku, nastěhovali nábytek a vyrobili regály do skříněk.

Dvířka máme dělaná na míru, jsou ze starých okenic. Přiznám se, že to byl můj nápad, vybrat staré kousky, opravit je a vrátit jim tak život. A jelikož milujeme italská jídla, pec na pizzu byl náš sen. 

 

 

Naše letní kuchyň je použitelná i v zimě, máme pec na pizzu, která je naprosto všestranně použitelná. Na dvou-plotýnkovém vařiči si vaříme kávu. Jediné, co schází, je voda. Kuchyň stojí na skále a kopání by bylo komplikované. Ale na druhou stranu to moc nevadí, vnitřní kuchyně je jen pár kroků.

Na fotce můžete vidět námi vyrobenou kuchyňku pro naší dvouletou princeznu. Má ji též venku pod stříškou a stále v ní vaří. Vyrobili jsme ji z lékárnické skříňky, starého nočního stolku, prken, která nám zbyla z regálů z letní kuchyně, a zbytek, co dům dal...

Kompletní rozpočet se vším všudy (trámy, elektřina, materiál, zedničina...) nás vyšel na 30.000 Kč, ale je to částka bez pece.
 Autor: Morkusová Zuzana | Fotografie: Morkusová Zuzana