„V letošním roce v květnu jsme provedli rekonstrukci kuchyně, tak vám posílám její fotografie do soutěže,“ začíná s vyprávěním paní Krajíčková z Ostravy – Mariánských hor.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Mám moc šikovného bratra, který má firmu na výrobu kuchyní, tak jsem letos přišla na řadu i já. Po třicetiletém používání naší staré dobré Asty už všechny spotřebiče dosluhovaly, takže ani nic jiného nezbývalo,“ pokračuje paní Jana, jež se nechala zvěčnit na fotografii vpravo.

 Klikněte pro větší obrázek!

„Barvu jsem si vybrala já, žlutou, sluníčkovou, šedý kov a pracovní desku jsem odkoukala u bratra. Nejsložitější bylo vymyslet, jak skříňky rozmístit. Trvala jsem na umístění myčky do výšky, takže jsme museli zvolit kompromis a trouba se ocitla pod varnou deskou. Bratr kuchyni navrhl. Samozřejmě zapracoval mé požadavky, které musel skloubit s možnostmi výroby a já ještě předložila návrh architektovi ke konzultaci. Na návrh architekta jsme zadní stěnu pořídili z mletého a lisovaného kamene, kuchyň tak, myslím, hodně získala.Architekt také poradil s otočnou prosklenou skříňkou, navrhl kombinaci žluté s dřevem „masakr“,navrhl i obložení stěny mezi okny masakrem. Když už chci investovat, vždy se poradím s architektem, ten dá mým výmyslům šmrnc, na který bych sama nepřišla,“ pochvaluje si služby architekta paní Krajíčková, která nám také hrdě poslala snímek svého bratra při práci na její nové, vysněné kuchyni.

 Klikněte pro větší obrázek!

„Kuchyně i s jídelnou má rozměry 3 x 7 metrů. Kuchyň od jídelny dělí pult, kam si mohu položit nákupy (proti ledničce) a kde také žehlím. Zásuvka na přípoj žehličky je pod pracovní deskou v otevřené skříňce, je tam i prostor na vestavěné rádio. Nejlepší je odpadkový koš, který se otvírá bokem jen lehkým přítlakem. Pracovní deska má dvě výšky. Aby mě nebolelo v zádech, pod oknem musela být nižší. Na zemi je lino, které nechá vyniknout sluníčkové barvě nábytku. Se světly se vyřádil můj bratr,“ vysvětluje paní Jana.

 Klikněte pro větší obrázek!

„Pracovní plocha má celkem 6 metrů a 20 centimetrů, hloubku normální - 60, ale pod oknem je široká dokonce 80cm. Takže je obrovská, což je fantastické! Spotřebiče jsou všechny značky Fagor. Nejlepší na mojí kuchyni je roletka, tam se všechno schová, třeba k vaření kávy. Dřez je hned vedle, abych nemusela udělat ani krok,“ pochvaluje si paní Jana.

 Klikněte pro větší obrázek!

„Zbývá mi pořídit nové jídelní židle, zřejmě v barvě jarní zeleně. Podle židlí pak vymaluji stěny. Rozpočet na kuchyni byl asi 200 000 Kč. Jelikož ale linku vyrobil můj bratr, měla jsem samozřejmě slevu, takže nevím, kolik by to stálo normálně. Jsem s novou kuchyní moc a moc spokojená,“ zakončuje své vyprávění Jana Krajíčková. Pokud se vám její kuchyně líbí, nezapomeňte hlasovat!

Kuchyň paní Krajíčkové byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během listopadu každý týden představujeme, bude mít možnost v Anketě o nej kuchyně získat jednu z našich výher.

Text a foto: čtenářka