Kuchyň paní Veroniky je sice nevelká (5,5 m x 4,3 m), ale působí vysloveně vesele. Navíc, má tajný vchod! „Původní místnost byl obývák. Jenže většinou, když přijede návštěva, stejně se sedí v kuchyni, tak jsem chtěla velkou kuchyň. Vznikl nám ale problém se sousedící ložnicí - jak vyřešit dveře do ložnice tak, aby nerušily ráz celé kuchyně. Manžel Přemek vymyslel a sám namontoval falešné dveře, které se používají jako dvířka vestavné lednice. Takže ve finále máme jakoby dvě lednice či dvě skříně a jednou procházíme dovnitř,“ vypráví paní Pilařová. „Myslím, že je to prima tajný vchod.“

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Jedná se o kuchyň od firmy Sykora třešeň, kterou máme už od roku 2001, je ale stále jako nová. Vždycky jsem chtěla masiv, jelikož fólie se těžko opravují, přece jen, dřevo je dřevo. A to naše kuchyně splňuje. Lak na dřevě je prima, bezvadně se udržuje v čistotě - stačí jen setřít vlhkým hadříkem,“ pochvaluje si paní Veronika. „Po instalaci celé kuchyně jsme s manželem začali řešit obklady. Zvolila jsem voskovaný korek, je bezvadný a také se super udržuje, navíc nemusí se stále utírat, protože na něm není skoro nic vidět. Manžel ho nalepil přímo na zeď speciálním lepidlem a on drží skvěle dodnes. Zároveň jsme zvolili i korkové dlaždice na podlahu,“ popisuje spokojeně svoje království paní Pilařová.

Klikněte pro větší obrázek!

„Manžel vymyslel po zakoupení ozdobné lišty na obyčejné světlo se skleněným stínítkem rám, který ladí s kuchyní,“ říká k následující fotografii paní Veronika. „A na konec, až v roce 2006, jsme dokonce i topení přizpůsobili interiéru. Na klasické topné panely je přichycený a nalepený kámen. Dřez jsem si pořídila v barvě zelené, z mletého kamene. Je skvělý, oproti nerezu, na němž je vidět každá kapka, fakt super věc,“ netají se spokojeností paní Veronika. I když kuchyně jejích snů vznikala dlouho, skoro šest let, výsledek stojí zato. Je přátelská, veselá, v takové kuchyni je radost vařit i se scházet s přáteli! „S kuchyní jsem velmi spokojená. Jen až bude potřeba, vyměníme pracovní desky, chtěla bych také kámen. Zatím jsou ale úplně v pořádku. Zvolili jsme klasické, jelikož v době, kdy jsme kuchyň dávali dohromady, nebývaly nám na desku z kamene peníze,“ končí své vyprávění paní Veronika. Jak se vám její kuchyňka líbí?

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

Kuchyň paní Pilařové byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během září každý týden představíme, bude mít možnost v Anketě o nej kuchyně získat hlavní výhru v hodnotě 3000 korun.

Text a foto: čtenářka