Přestěhovali jsme se z panelového bytu do staršího rodinného domku, který bylo nutno zrekonstruovat. Nejvíc jsem se těšila na novou kuchyň, ve které trávím mnoho času. Jelikož se mi líbí současný trend otevřených obytných prostor, začali jsme zbouráním příčky mezi kuchyní a jedním pokojem a zbouráním spižírny a získali jsme tak plochu 16 metrů čtverečních.

Kuchyň jsme s manželem navrhli tak, aby vyhovovala mým potřebám a zároveň byla útulná. Na lince jsme využili každý centimetr plochy. Korpus je v odstínu jasanu a dvířka jsou z laminotřískové desky v provedení jasan metal s kovovými prvky. Její realizaci jsem svěřila stolaři, který si naúčtoval 35 000 Kč bez spotřebičů.

Kuchyň začíná lednicí, vedle ní je umístěna pracovní plocha. Pracovní deska je vyrobená ze šedé dřevotřísky, která tvoří i zadní panel o výšce 90 cm. Pod pracovní deskou se nachází geniální kuchyňský pomocník - myčka na nádobí o šířce 60 cm. V rohu vidíte kuchyňský dřez s elegantním vzhledem, na jehož povrchu nejsou vidět zaschlé kapky vody. Zvýšením na 100 cm jsme získali hluboký prostor na odkládání a pod dřez se vešel výsuvný koš.

V horní části linky jsou umístěny výklopné skříňky, v dolní části pak hluboké šuplíky s plnovýsuvem a automatickým dojezdem. Nad vestavnou multifunkční troubou je zapuštěna komínová digestoř v provedení nerezu a skla, která je díky svému výraznému designu nejen funkčním, ale i krásným kuchyňským doplňkem.

 

 

Kuchyň končí vysokou potravinovou skříní a vestavnou mikrovlnnou troubou. Musím říct, že vestavné spotřebiče v setu jsou skutečně levnější, než když se kupuje každý spotřebič zvlášť.

Laminátová plovoucí podlaha je sladěna s barvou kuchyně. Každá kuchyň je úplná až s jídelním stolem, který jsme zvolili obdélníkový  v kombinaci kovu a lamina.

Moje kuchyň splnila má očekávání.Autor: Edita Surzynová | Fotografie: Edita Surzynová