„Po svatbě jsme s manželem začali renovovat můj rodný dům, který byl postaven mými předky v roce 1944. Pro ty, kteří něco podobného zažili, jistě nemusím rozepisovat, jak náročný a zdlouhavý úkol je opravovat a modernizovat takto starou stavbu. O každé části domu od střechy po sklepy bych mohla napsat samostatný příběh. Chci se s vámi tedy podělit o to, jak jsme si budovali naši novou kuchyni,“ začíná se svým vyprávěním paní Olšáková.

Klikněte pro větší obrázek!

„Původně na tomto místě byla také kuchyň, té však vládla moje maminka, a proto bylo prvním našim úkolem vystěhovat maminku i s její kuchyní do jiného bytu v patře domu. Teprve potom co jsme místnost definitivně vyklidili, jsme mohli začít s výstavbou vlastní kuchyně,“ vysvětluje paní Markéta.

Klikněte pro větší obrázek!

„Ale jak to tak ve starých domech bývá, čekalo nás spoustu neplánovaných překážek, jako byly díry v podlaze, či nutnost zpevňování starých zdí za účelem zavěšení nových skříněk. Jak probíhaly tyto práce, si můžete prohlédnout na obrázcích. Teprve až bylo toto všechno dokončeno, položena plovoucí podlaha a hotovy zednické práce, mohli jsme řešit otázku kuchyňské linky,“ pokračuje paní Markéta.

  Klikněte pro větší obrázek!

„Vždy se mi líbily kuchyně dřevěné, pro jejich přívětivý, teplý vzhled a přirozenost. Od svého snu jsem nechtěla v žádném případě upustit a tak jsme prohlíželi nabídky kuchyňských studií s cílem najít to, co by nejlépe odpovídalo našim představám. V této chvíli sehrála báječnou roli náhoda, protože manžel objevil v internetové aukci zbrusu novou překrásnou kuchyňskou linku. Prodávala ji jedna soukromá stolařská firma, která rušila prostory bývalé prodejny a nabízela hotovou linku za velice výhodnou cenu,“ raduje se paní Markéta.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Já, ač jsem nikdy nebyla pro, nakupovat nábytek z podobných akcí, jsem byla naprosto nadšena. Byla překrásná! Jednalo se o rohovou kuchyňskou linku z masivního dubového dřeva, se spoustou nádherně propracovaných detailů, včetně horní dřevěné rampy, se světelnými diodami. Okamžitě jsem se do ní zamilovala, a tak nezbývalo než zkontaktovat prodejce a zanedlouho jsme měli linku doma. Samozřejmě jsme museli doladit ještě nějaké nezbytnosti, jako doplnění vestavěných spotřebičů, a dvou skříněk navíc dle našeho přání. To ale nebyl pro výrobce vůbec žádný problém,“ popisuje paní Olšáková.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Konečná podoba předčila naše očekávání, a každý, kdo nás navštíví, si myslí, že jsme si linku nechali dělat na zakázku na míru,“ končí paní Olšáková. Jestli se vám její kuchyně líbí, hlasujte!

Kuchyň paní Olšákové byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během března každý týden představujeme, bude mít možnost v Anketě o nej kuchyně získat jednu z našich výher.

Text a foto: čtenářka