„Před čtyřmi roky jsme koupili starší domek a celý jej postupně zrekonstruovali. Nově jsme dělali skoro vše, včetně elektřiny, odpadu, vody, bourání a přistavování zdí…,“ vzpomíná paní Mikalová na kompletní rekonstrukci domku.

 

„Naši kuchyň jsme situovali do bývalého pokoje, jehož původní podobu vidíte na prvním obrázku. Mezi obývákem a tímto pokojem jsme probourali zeď, kde byly dříve dveře. Tím nám vznikl velký a prosvětlený prostor. Dále jsme probourali okno, pod nímž mám nyní dřez a díky němuž je kuchyň dostatečně prosvětlená. Při mytí nádobí tak mohu pozorovat ptáčky na stromech a naše zvířectvo na louce. Také jsme rádi, že jsme z původního okna v pokoji udělali menší okno s dveřmi na naši budoucí terasu, které se snad brzy dočkáme. Jelikož je většina oken situována na jihozápad, svítí nám do místnosti sluníčko většinu dne. Proto jsme si mohli dovolit kuchyň tmavší,“ popisuje čtenářka změny v rozvržení místnosti a stavební práce.

 

„Vše v naší chalupě moříme do tmavších odstínů. Sami jsme si tak udělali dřevěné stropy s původními trámy. Na půdě jsme po původních majitelích našli kostru vyřezávaného stolu, který nám po renovaci slouží jako jídelní. K tomu jsme sehnali lavici stejného odstínu z počátku 20. století a momentálně nám kamarád renovuje staré vyřezávané židle," vysvětluje paní Mikalová.

 

Do venkovského rázu jsme se snažili sladit i digestoř a troubu. Myčku a chladničku s mrazákem máme šikovně vestavěné a vedle chladničky jsme nechali udělat i menší špajzku na potraviny. Jsem moc spokojená se šuplíky na talíře a nádobí, díky nimž nemusím neustále klečet a přebírat hrnce v policích. Také jsou šikovně vyřešeny rohové skříňky s lomenými dvířky. Oživením profilovaných dvířek jsou zrcadlově umístěná prosklená dvířka v rozích a proplétaná dvířka uprostřed," popisuje čtenářka.

 

"Kachličky v kuchyni jsme dlouho nemohli vybrat. Nakonec jsme se rozhodli pro světlejší odstín s modrými ornamenty. Pracovní deska je v imitaci kamene a jinou bych snad ani nechtěla. S naší kuchyní jsme moc spokojení a když si vzpomeneme, jak původní místnost vypadala, máme z ní mnohokrát větší radost,“ uzavřela paní Mikalová podrobný popis své krásné kuchyně.

Se srdečným pozdravem Soňa Mikalová, Borová

Text a foto: Čtenářka