„Právě jsme dokončili stavbu naší kuchyně, a tak bych se s ostatními ráda podělila o své dojmy. Celou akci jsme začali na podzim roku 2009, kdy jsme se rozhodli, že ze staré ložnice, vybudujeme kuchyň, která je základem každého bytu,“ začíná své vyprávění paní Bílá.

Kuchyně před rekonstrukcí. Kuchyně před rekonstrukcí.

„S přítelem jsme nakoupili mnoho časopisů, pročítali články na internetu a navštívili také kuchyňská studia. Ne v každém případě jsme byli spokojeni. V jednom studiu nám dokonce řekli, že v daném prostoru, který je mimochodem 5 x 3,3 m, není možné zbudovat kuchyni, protože prostor je příliš malý,“ pokračuje paní Barbora.

S malováním pomáhal otec paní Bílé a moc se mu to povedlo. Výrazná cihlová berva stěn umocňuje efektní "šachovnicovou" linku.

„Nakonec jsme objevili kuchyňské studio, které nám sedlo přímo na míru. Přivítal nás přímo majitel studia a jeho přístup byl skutečně profesionální. Nakreslili nám tedy návrh, vybrali jsme barvy, vhodné materiály a objednali kuchyňskou linku,“ líčí paní Bílá.

Střídání světlých a tmavých ploch na dvířkách linky vypadá výborně. Prodklené skříňky jsou světlé, nad nimi je tmavé dřevo, které opticky snižuje strop.

„A tím pro nás nastala druhá etapa, kdy bylo nutné vystěhovat stávající nábytek, poté přišly na řadu práce instalatéra, elektrikáře, dokonce i zedníka, po jejichž zákrocích to vypadalo skutečně jako na staveništi. Malířské práce provedl můj bratr, který ač není malíř pokojů, provedl práci na jedničku. Položení lina si vzal zase na starost můj táta, který je ovšem profesionál, a tak to pro něj byla hračka,“ vysvětluje paní Bílá.

Svétlé obkladačky evokují příjemný, klidný dojem z kuchyně. Policová skříň obsahující troubu i mikrovlnku, nepůsobí nijak masivně.

„Po dvou měsících přípravných prací nastal den D, kdy jsme netrpělivě očekávali až nám přivezou a namontují naší první novou kuchyňskou linku. Truhláři pracovali usilovně celý den, odjížděli až za tmy, ale výsledek za to určitě stál. S novou kuchyní jsem velice spokojená, dostatek pracovní plochy, úložných prostor, kvalitní moderní spotřebiče mi přinášejí z vaření skutečně radost,“ zakončuje s viditelným uspokojením paní Bílá.

Text i foto: čtenářka