„Kuchyň, kterou vám posílám na fotografiích, je nyní právě čerstvě, sotva pár dnů nově namontovaná. Prohlédněte si ale napřed, jak to u nás vypadalo, než jsem se do rekonstrukce pustila,“ píše paní Jitka Adlerová ze Zlínska.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Podle mých vlastních představ, přání a nápadů celou kuchyni nakreslil, dotvořil a přidal i své nápady pan Polišenský z firmy Atyp stolařství, které sídlí ve Zdounkách u Kroměříže. Udělal projekt a hlavně to celé pak bezchybně vyrobil,“ pochvaluje si paní Jitka.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Linka se měnila z důvodu rekonstrukce bytového jádra, kterou prováděl Bytservis ze Zlína, který v kuchyni měnil zdění, omítky, obklady, dlažbu, vodu i elektriku,“ vysvětluje paní Adlerová.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Linka má veškeré potřebné vybavení, ale v budoucnu by měla být ve dvou skříních i vestavná lednice. Místo je zatím prázdné v pravé části. V levé části se nachází výsuvná špajzka na potraviny. Linka má prvky z masivu-rampy, sloupky, sokly, dvířka a pohledové plochy,“ pokračuje paní Jitka.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Co se spotřebičů týče, varná deska je Bosch, i myčka, plně integrovaná, je od značky Bosch, trouba Brandt, digestoř Whirpool. Bylo těžké udělat všechno tak, aby se dodržely předepsané rozměry nově zbudovaného vyzděného jádra a aby se všechno vešlo podle mých představ, protože v paneláku je to vždycky boj o centimetry plochy. Nakonec se to, myslím, podařilo. Rozměr linky je 2,10m x 2,60m a vestavná špajzka s lednicí má na šířku zhruba 135cm, nad ní se ještě bude dokončovat obklad sádrokartonem v barvě stěny,“ končí spokojená paní Adlerová, která znovu děkuje „tvůrcům“ své kuchyně - pánům Polišenskému za vyrobení krásné linky, která přesně odpovídá jejím představám, a Petru Machovi za výdrž a ochotu při budování.

Kuchyň paní Adlerové byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během února každý týden představujeme, bude mít možnost v Anketě o nej kuchyně získat jednu z našich výher.

Text a foto: čtenářka