„Sen o nové velké kuchyni se splnil ve chvíli, kdy jsme se s přítelem rozhodli postavit nový dům. Ve všech ostatních věcech jsem se shodli nebo jeden ustoupil druhému. Ovšem do kuchyně jsem si mluvit nenechala. Přítel je velký zastáncem masivního dřeva, proto chtěl i takto pojmout novou kuchyň. Já ovšem jednak z finančního a pak z praktického důvodu byla pro lamino s fólií,“ popisuje slečna Stínilová partnerský boj o podobu kuchyně.

 

„Moje představy o nové kuchyni byly jasné od začátku, světlá imitace dřeva ve světlém buku v kombinaci s tmavou deskou a hlavně velký úložný prostor. Se svým návrhem jsem byla v několika firmách, kde jsem si nechala vypracovat nabídky. U některých mě zklamalo, že jsem nedostala přesný rozpočet do ruky, takže jsem nemohla porovnávat. Nakonec zvítězila jedna děčínská firma (Delfi), u které jsme si později nechali udělat i vestavěnou skříň v předsíni,“ vypráví slečna Dana o nakonec úspěšné cestě po kuchyňských studiích.

 

„Musím pochválit přítele, který pokládal sám jak obklady tak dlažbu, čímž vlastní šikovností přispěl k několika ušetřeným korunám, které se při stavbě nového domu hodí,“ chválí čtenářka šikovné ruce svého partnera.

 

„Rozpočet celé kuchyně se vyšplhal na cca 140 000,- (nábytek s montáží 79 000,-, spotřebiče 49 000,- /odsavač par, myčka, sklokeramická deska, granitový dřez s baterií, trouba/, obklady a dlažba 9 000,-, svítidla 2 600). U spotřebičů jsem preferovala české výrobce, nad výběrem jsem strávila hodně času. Myčku jsem volila plně integrovanou, takže ovládací panel neruší celkový vzhled,“ prozradila slečna Stínilová rozpočet své vysněné kuchyně.

 


„Kuchyň je navíc spojena s jídelnou a i obývacím pokojem, ze kterého se vychází na terasu do zahrady velkými balkonovými dveřmi orientovanými na východ. Jsou v ní dvě velká okna, jedno přímo nad pracovním deskou, které je orientováno na západ s výhledem do silnice a druhým výhledem ven do zahrady orientované na jih. Je ve tvaru U a dlouhá je 4,3 m, levá strana má 1,3 m a pravá strana 1,65 m,“ upřesňuje čtenářka dispozice kuchyně.

     

„Kuchyň je jedna z povedených věcí v našem domě, proto se ráda pochlubím, neboť při stavbě domu musíte udělat hodně rozhodnutí a je pravda, když stavíte dům bez jakýchkoliv zkušeností je to doopravdy náročné. Svou kuchyň bych ale neměnila,“ uzavírá své vyprávění spokojeně slečna Dana.

Text a foto: čtenářka