„Tady jsou fotografie mé vysněné a dlouho očekávané kuchyně v novém rodinném domku. Spoustu let jsme bydleli ve starém vlhkém venkovském domku. V kuchyni byly troje dveře a dvě okna. Pod jedním oknem byl gauč, u druhého umyvadlo se studenou vodu. Kdysi tu býval i kotel na vytápění, ale ten jsme později přemístili. Kuchyňskou linkou byl starý kredenc, pracovní plochou jídelní stůl a lednička. Několikrát jsme uvažovali o předělání kuchyně, ale kvůli oknům a dveřím jsme vždycky rezignovali,“ začíná své vyprávění paní Vašíčková.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Na novou kuchyni v novém domku jsem se moc těšila, a tak jsem jejímu plánování věnovala spoustu času. I když jsme si nechali od kamaráda ze studia zpracovat grafický návrh, stejně jsem si ho nakonec upravila k obrazu svému,“ vysvětluje paní Ivana.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Rozměry místnosti jsou 4,8 x 4,5 m. Vešla se sem tedy kuchyňská linka s velkou pracovní plochou i dostatkem úložného prostoru, dost místa zbylo i na jídelní kout. V rohu místnosti je velká a prostorná potravinová skříň a hned vedle ní je vestavná kombinovaná lednice s mrazákem. Jelikož máme podlahové vytápění, na podlahu je položena bílo-šedá hrubá dlažba. Výhodou je, že neklouže, ale zato se hůře vytírá,“ stěžuje si na jednu drobnou nepříjemnost paní Ivana.

 Klikněte pro větší obrázek!

„Korpus linky je vyroben z lamina, dekor olše, a dvířka jsou foliované MDF desky rovněž dekor olše bez prolisu. Všechny vestavné spotřebiče jsme nakoupili přes internet. Sklokeramická deska, horkovzdušná trouba i výsuvný odsavač par jsou od firmy Mora, vestavná lednice je od firmy Whirpool a myčka je od firmy Fagor. Původně jsem se myčce bránila s tím, že ji přece nepotřebuji, ale kdyby náhodou... Tak jsme s místem pro ni počítali - je pod mikrovlnkou. Dnes bych se už nebránila,“ dodává s úsměvem paní Vašíčková.

 Klikněte pro větší obrázek!

„Vždycky se mi líbily komínové digestoře, ale nakonec vyhrála výsuvná – není tak náročná na vnější údržbu a prostor nad ní se dá využít. Zatím máme recirkulační odsávání, ale do budoucna bych ráda přece jen vyvedla odvětrání ven. V celém domě máme rozvedeno centrální vysávání a pod linkou je vyvedena štěrbina, zatím je ale celý systém nefunkční – chybí nám centrální vysavač,“ vysvětluje paní Ivana.

 Klikněte pro větší obrázek!

„Celá kuchyň nás vyšla cca na 140 000 Kč včetně spotřebičů. Kuchyň máme už přes rok a ještě nám zbývá pár věcí doladit – chybí nám světýlka nad pultem, nový stůl, barové stoličky a pár obrázků na zeď,“ zakončuje paní Ivana, která je přes všechny drobné výhrady se svou novou kuchyní evidentně nadmíru spokojená.

Kuchyň paní Vašíčkové byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během listopadu každý týden představujeme, bude mít možnost v Anketě o nej kuchyně získat jednu z výher.

Text a foto: čtenářka