„Zaujala mne soutěž na vašich stránkách, které jsem náhodou objevila při hledání inspirace naší vysněné kuchyně a tak jsem se odvážila poslat i naší novou kuchyň. Výběru kuchyňské linky jsme s manželem věnovali hodně času, asi půl roku, chtěli jsme totiž zachovat jednoduchou linii a výsledek se nám moc líbí,“ začíná své vyprávění paní inženýrka Renata Gondeková.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Několikrát jsme změnili návrh i barvu. Konečnou podobu jsem si vytvořili sami za pomocí internetu, časopisů, katalogů a následně nechali vyrobit v kuchyňském studiu Premio v Českých Budějovicich, kde nám poradili s určitými detaily, které laika nenapadnou. Vyšla nás na 120 000,- Kč bez spotřebičů, ale mám tam vše co jsem si přála,“ pokračuje paní Gondeková.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Jedná se o kuchyň v novostavbě a je zhruba tři měsíce stará. Původně kuchyňská linka měla být do L, pod okno. Už jsme měli připravené odpady a vodu, ale na mou žádost se celé odpady předělaly tak, aby u kuchyňské linky mohl být ostrůvek, který jsem si moc přála. Kuchyň je propojená s jídelním koutem a s obývákem a tak jsme se snažili ladit vše tak, aby se s ostatním nábytkem dobře doplňovala a aby nám v ní bylo příjemně, neboť je to základní místo pro všechny členy domácnosti,“ vysvětluje paní Renata.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Horní dvířka jsou lehce lakované, barva slonová kost, dolní dvířka a korpusy jsou z wenge. Všechny zásuvky jsou vybaveny tandenboxem a také horní dvířka se sami dorazí. Jako obklad jsem si vybrali sklo v barvě béžové. Mám ráda, když je vše uklizené a na lince nic nepřekáží. Někdo může namítat, že když to člověk nemá hned po ruce, už to nepoužívá. Ale když si na to zvyknete, není s tím problém. Od toho mi slouží praktické roletky, v jedné je schovaný presovač a rychlovarná konvice, ve druhé je stará mikrovlnná trouba. S tou nebylo proč se chlubit, tak jsme jí raději schovali za roletku. Roletky jsou z hliníku, neboť jsem neměla důvěru v plastové, které byly sice levnější, ale vypadali moc uměle a také mechanismus nebyl tak kvalitní. Odsavač jsme volili vestavný. Dřez je ze Silgranitu od firmy Blanco. Je hluboký 19 cm, což je praktické při mytí větších kusů nádobí. Jinak máme myčku, která je napravo od dřezu a je plně integrovaná,“ popisuje svoji vysněnou kuchyni paní Gondeková.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

A dodává: „Ostrůvek slouží jako přípravná plocha, neboť vzhledem k místu jsme si nemohli dovolit na něj umístit dřez nebo varné centrum. Moc se nám osvědčilo tvrzené sklo, které zamezuje přímý kontakt s deskou a krásně odděluje pracovní plochu od jídelního stolu. Potraviny mám uložené ve výsuvek, ze kterých je složená většina spodních skříněk. Kuchyňská linka se dobře udržuje, neboť je vše hladké a praktické,“ pokračuje ještě paní Renata.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„S naší kuchyní jsem moc spokojená, jediné, co bych chtěla do budoucna vyměnit, je osvětlení pracovní plochy, neboť jsem chtěla světlo zároveň se zásuvkami a nepodařilo se mi zatím sehnat designově propracovanější a cenově přijatelnější. A ještě jí chci trochu zútulnit kytičkami a zabydlet,“ končí s úsměvem paní inženýrka.

Kuchyň paní Gondekové byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během února každý týden představujeme, bude mít možnost v Anketě o nej kuchyně získat jednu z našich výher.

Text a foto: čtenářka