Radka Viererblová je v rekonstrukcích přeborník. Již vloni nám poslala přestavbu své tehdejší kuchyně. Připomeňte si ji.

„Minulý rok v létě jsme si koupili starší dům a z gruntu ho předěláváme. Stávající kuchyň byla na můj vkus velice ošklivá a instalace rozvodu elektriky i vody byla značně nevyhovující. Rozpočet na novou kuchyň byl omezený vzhledem k rozsáhlé rekonstrukci v domě. Činil 50 tisíc korun za kuchyňskou linku,“ popisuje důvody přestavby paní Viererblová.

 

„Nakonec jsme rozpočet přesáhli asi o 20 tisíc, ale to je konečná cena se spotřebiči, osvětlením a s jídelní sestavou. Vzhledem k dobré zkušenosti s naším oblíbeným truhlářem, panem Lánským, jsme se rozhodli zadat kuchyň opět jemu. Návrh jsem si dělala sama v programu IKEA, protože vše co se netýká dřeva je koupeno v tomto obchodním domě. Jídelní sestava je také z IKEA,“ napsala dále čtenářka.

 

„Místnost pro kuchyň je velká 380x400cm. Původně se mi víc líbila varianta kuchyňské linky ve tvaru písmene U s ostrůvkem, ale jelikož jsem chtěla větší okna, než byla ta původní, zůstala jsem u tvaru L s ostrůvkem. Ten jsem měla už dlouhá léta vysněný, ale nikdy jsem neměla tak velkou místnost pro kuchyň,“ vysvětluje rozvržení kuchyně paní Radka.

 

„Při plánování linky bylo pro mě důležité, mít místo klasických spodních skříněk s dvířky, skříňky se šuplíky. Pro lepší přístup např. k hrncům. Dále vestavěný odpadkový koš k třídění odpadu, který jsem vylepšila barevnými sáčky, pro lepší orientaci dětí. Oproti kuchyňské lince, kterou jsem si navrhovala, když jsme rekonstruovali kuchyň v bytě, jsem ráda ustoupila od dlaždicových obkladů a zvolila umakartovou desku v barvě pracovní desky. Velice dobře se to udržuje,“ radí vychytávku i ostatním ženám paní Viererblová.

 

„Sklokeramické desky jsem zprvu bála, ale dnes jí velice vychvaluji. Je velice snadná na údržbu, už bych nikdy nechtěla plynové hořáky, které se špatně udržují nemastné. Jediné co se mi v mé nové kuchyni nelíbí je bílá lednice, ale její životnost se krátí, tak se těším až "budeme muset" jít koupit novou v nerezovém provedení,“ svěřuje se čtenářka.

 

„Při rekonstrukci jsme museli udělat novou vodoinstalaci, elektriku, omítky i podlahu. Naštěstí jsou tatínek i manžel velice šikovní, tak to nebylo finančně moc náročné. S novou kuchyní jsem moc spokojená. Velice praktické je otvírání u rohové skříňky, dostanu se tak i na věci uložené vzadu, které nejsou tak často potřeba. Výmalbu kuchyně jsem nechala v bílé barvě. Pro oživení a zvýraznění prostoru jsem vybrala tapetu v barvách kuchyňské linky. Nebála jsem se výraznějšího vzoru a udělala jsem dobře. Tapeta kuchyň krásně doladila,“ uzavírá popis přestavby spokojeně paní Viererblová.

Text a foto: Čtenářka