„Rozhodl jsem se taky vám představit naši novou kuchyni,“ začíná vyprávět pan Václav Platoš. „Rekonstrukce proběhla v první polovině letošního roku. Bydlíme v paneláku, kuchyně je místnost o rozměrech 3,4 x 3,1 m. Stará typizovaná linka z let osmdesátých - ze dřeva, sololitu a tehdy typizovaných hladkých dvířek, kterou jsem několikrát renovoval a doplnil dalšími skříňkami, už dosloužila. Chtěli jsme novou!“ popisuje důvod rekonstrukce pan Václav.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Projekt nové kuchyně vznikal dlouho, vymýšleli jsme ho s manželkou a poté konzultovali s naším známým stolařem. Jelikož se nám nelíbily ani zdi a stropy, byly nově omítnuty, také jsme položili novou dlažbu,“ pokračuje. Tuto fázi nám ukazují první dva obrázky.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Měli jsme zánovní spotřebiče, proto jsme neuvažovali o vestavných, ale svoje řešení jsme tomu přizpůsobili,“ vysvětluje pan Platoš. „Snažili jsme se dodržet zásady správné dispozice a rozvržení pracovního prostoru.“ Další snímky už ukazují linku ve fázi montáže…

Klikněte pro větší obrázek!

„Spíž je řešená jako skříň s plnovýsuvnými šuplíky, vedle ní je vidět umístění lednice a myčky. Jelikož moje manželka je dost vysoká, je pracovní deska umístěná také výše, v této části 100 cm. V rohu je umístěn granitový dřez, jehož skvělé vlastnosti jsou známé. Úložné prostory pod dřezem jsou využity na různé drobné potřeby, hlavně k úklidu kuchyně, prášek do myčky a pod. - vše je srovnáno v plastových boxech,“ dodává pan Platoš.

Klikněte pro větší obrázek!

„Nádobí je ve spodní části uloženo do plnovýsuvných šuplíků. I sporák je na výsuvném pódiu kvůli úklidu i kvůli dorovnání výšky (90cm), digestoř je odvětraná do větracího systému domu. Celek doplňuje kulatý rozkládací stůl a židle v barvě buku, dlažba, jejíž část je vytápěná elektricky, závěsný program a světla v nerezu pod skříňkami,“ vysvětluje pan Václav s typicky mužským smyslem pro praktično.

 Klikněte pro větší obrázek!

„Protější roh zabírá stolek s PC a s úložnými skříňkami. Ve sníženém stropě průchodu do dalších částí bytu je rovněž úložný prostor, jehož dvířka byla doladěna, aby se hodila k lince,“ dodává. „Máme z naší kuchyně velkou radost, plně nám vyhovuje a cítíme se v ní velmi příjemně snad také díky barevnému řešení, které není běžné a které navrhla moje manželka. Nám se výrazné barvy moc líbí a působí na nás velice příjemně,“ ukončuje své vyprávění pan Platoš a ještě dodává, jak moc je rád, že manželce splnil její sen o krásné a moderní kuchyni. Prostě ideální muž, co říkáte, dámy?

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

Na závěr ještě uvedeme, kolik to celé stálo: Samotná linka byla za 84 000 Kč, zednické práce a podlahové topení asi 25 000, stůl, židle, PC stolek a skříňky zhruba 20 000, dohromady tedy necelých 130 000 korun. Ale stojí to za to, co myslíte?

Kuchyň pana Platoše byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během srpna každý týden představíme, bude mít možnost během září v Anketě o nej kuchyně získat hlavní výhru v hodnotě 3000 korun.

Text i foto: čtenář