„Bydlíme v bytě 3+1. Do rekonstrukce kuchyně jsme se pustili proto, že 15 let stará, původní paneláková kuchyně nebyla už vůbec hezká a manželka si přála myčku nádobí a elektrickou troubu. Také starý plynový sporák byl už muzejní kousek,“ začíná své vyprávění pan Milan Eliáš.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Jsem ženatý a na současné podobě kuchyně jsme se podíleli společně s manželkou. Použili jsme také služeb kuchyňského studia, kde se nám individuálně a velmi profesionálně věnovali. Celá sestava byla zpracována na počítači a projekcí 3D promítnuta na zeď. Připomínky a detaily jsme řešili přímo na místě s majitelkou studia,“ pochvaluje si pan Milan práci kuchyňského studia, která leckdy nemívají nejlepší pověst. Jak se zdá, i tady existují výjimky a jedna je zrovna v Jihlavě…

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Na bílé barvě, které v kuchyni převládá, jsme se s manželkou dohodli a shodli. Bílá se nám líbí - opticky zvětšuje prostor a nepůsobí ponuře. Dvířka linky ale nejsou úplně bílá, jsou na nich vodorovné, stříbrné, slabé proužky, které možná nejsou na fotkách tak dobře vidět,“ pokračuje pan Eliáš.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„I futra od dveří jsme nechali nastříkat zinkovou barvou, aby to vše barevně ladilo. Také obklad za linkou je speciální, je to matná deska šedostříbrné barvy.Tato barva je i na hranách dvířek. Účelem bylo, aby ladila s nerezovými spotřebiči a digestoř,“ dodává k nebývale střídmému barevnému ladění kuchyně pan Milan.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Kuchyně byla vyrobena německou firmou Schuler (tato firma má u nás zastoupení). Pracovní plocha je dlouhá 260 cm a široká 70 cm. Výška pracovní desky je 90 cm.
Pořídili jsme si spotřebiče Gorenje, které se nám designově líbily. Měli jsme štěstí, že nám byla namontována vyšší třída těchto spotřebičů za peníze, odpovídající nižší třídě. Přesněji řečeno, dřez a baterie je od firmy Franke, vestavěné spotřebiče jako lednice, elektrická trouba, myčka nádobí, plynová varná deska a digestoř od Gorenje, mikrovlnka zase od Whirpool,“ dodává pan Milan.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„S kuchyní jsme moc spokojeni, je absolutně jednoduchá a není přeplácaná zbytečnostmi. Což je výhodné, hlavně tedy nenáročné na úklid. I návštěvám se moc líbí. Ještě bych měl dodat, že cena i s dopravou a špičkovou montáží přišla zhruba na 160 000,“ zakončuje viditelně spokojený pan Eliáš. A na vás už jen je, pokud se vám jeho kuchyně líbí, abyste pro ni hlasovali…

Kuchyň pana Eliáše byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během ledna každý týden představujeme, bude mít možnost v Anketě o nej kuchyně získat jednu z našich výher.

Text a foto: čtenář