„Kuchyni máme v novém domku. Je vyrobena na zakázku truhlářem podle našeho vlastního návrhu i nákresu. Korpusy jsou z lamina, dvířka linky z masivu, pak namořená.. Úchytky jsou nerezové a skla ve výplních mléčná,“ začíná své vyprávění paní Šulcová..

Klikněte pro větší obrázek!

„Horní skříňky se otevírají zvedacím mechanismem - obě dvířka najednou. Měli jsme z toho ze začátku trochu strach, ale funguje to výborně, zvládáme je otevřít jen jednou rukou,“ pochvaluje si paní Lenka..

  Klikněte pro větší obrázek!

„Pracovní deska je také z masivu, z buku a je nalakovaná. Většina spodních skříněk je řešena jako šuplíky s dojezdem. Pohodlně se otvírají a jsou přehledné,“ pokračuje paní Lenka.

Klikněte pro větší obrázek!

„Ještě nám chybí barový pult, který se chystáme do budoucna dodělat. Pult je uvnitř rozdělen na dvě části - ze strany z kuchyně jsou tam poličky a ze strany obývacího pokoje jsou zašupovací dveře - vznikne tak prostor třeba na ubrousky, prostírání a tak podobně. V kuchyni je bohužel ještě více nedodělaných věcí, chybí třeba lišty kolem pracovní desky a některé další drobnosti. Také některé spotřebiče jsou provizorní – na příklad myčka, lednice a mikrovlnka. Koupili jsme si je nedávno do starého bytu, tak si je ještě chvíli ponecháme, i když vím, ýe moderní nerezvé spotřebiče by se v nové kuchyni vyjímaly lépe,“ povzdechla si paní Šulcová.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Důležitější je, že zatím jsme s kuchyní moc spokojeni a asi bychom tam nic neměnili. Hned vedle máme spíž, což je nejpraktičtější možnost, jak ukládat přehledně potraviny,“ vysvětluje paní Lenka.

Klikněte pro větší obrázek!

„I uspořádání nám vyhovuje, hlavně dřez, umístěný u okna, takže mohu při mytí nádobí pozorovat srnky!“ Tak tohle tedy paní Šulcové vážně závidíme…

  Klikněte pro větší obrázek!

„Na podlaze jsou velké dlaždice, pod kterými je podlahové topení, což je příjemné hlavně pro naše dvě malé děti. Mohou si hrát na zemi, zatímco maminka vaří,“ zakončuje paní Šulcová své vyprávění. Jak se vám její kuchyně líbí?

Kuchyň paní Šulcové byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během února každý týden představujeme, bude mít možnost v Anketě o nej kuchyně získat jednu z našich výher.

Text a foto: čtenářka