„Když jsme začali s přítelem stavět, měli jsme představu velmi jednoduchého stylu, ale hlavně jsme chtěli kuchyň pořídit levně. Jenže čím déle jsme stavěli, tím se i zvyšovaly naše požadavky na to, jak to bude vypadat. Kdyby mi před dvěma lety ukázali fotografii takové kuchyně, jakou nakonec mám, asi bych musela konstatovat, že jsem na to moc konzervativní.... Když se dnes dívám na náš dům a detaily, tak nechápu. Díky časopisům se mi postupně posouvaly mé hranice představivosti a jak to dopadlo, vidíte sami. Každý si svůj názor udělá,“ začíná své vyprávění paní Michaela Třeštíková z Prahy.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Kuchyň jsem si navrhla sama a díky firmě Vozáb z Mělníka, a zvlášť paní Košťákové, která mi s návrhem moc pomohla, a panu Strakovi, který kuchyň vyrobil, jsme nyní na tuto kuchyň velmi pyšní. I díky rozměrům (4,2 x 2,7m2) jsme volili velkoformátový typ skříněk, lesklou fólii a dýhovaný rám kolem kuchyně, který uzavřel i americkou lednici. Zasílám foto i mé původní představy. Dnes jsem ale již ráda, že jsem z červené ustoupila,“ pokračuje paní Třeštíková.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Zvláštní kouzlo dodává kuchyni digestoř od firmy Franke, indukční deska od Siemensu, která má čtyři plotýnky vedle sebe, a dřez ostrých rysů opět od Franke. Zbytek spotřebičů včetně americké lednice je značky Baumatic. Firma Vozab nakonec zpracovala kompletně nábytek na míru do celého domu, protože mohutnost, která je potřebná pro takový prostor, nebyla k sehnání,“ vysvětluje paní Michaela.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Při návrzích spousty i renomovaných společností jsme se dostali do slepé uličky, kdy něco nešlo, nebo se to ani nedalo vyrobit. Naštěstí jsme se nedali odradit a poctivě jezdili i mimo Prahu na konzultace. Proto jediné, co mohu poradit, je: Nenechte se odbýt, není to o penězích, ale o nalezení takového dodavatele, který zajistí vše, co si přejete. Ne že tahle délka nelze, nelze, nelze, všechno lze, ale ztratíte na tom spousty času a občas propadnete depresím,“ vzpomíná paní Michaela.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Původní rozpočet byl sice o třetinu nižší, ale s celkovou cenou jsme velmi spokojeni, protože kuchyň vidíme jako „časopisovou za milióny", asi jako většina lidí svou milovanou kuchyni… Nakonec cena je to nejmenší, důležité je, že dopadla podle našich představ, a ta rozhodnutí, které člověk v takovém případě musí udělat, jsou k nezaplacení,“ končí paní Třeštíková.

Kuchyň paní Třeštíkové byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během ledna každý týden představíme, bude mít možnost v Anketě o nej kuchyně získat jednu z našich výher.

Text a foto: čtenářka