„S manželem bydlíme v přízemí staršího rodinného domku.V bytě po babičce, znáte to, to jsou vlhké zdi, stará okna... no prostě žádný ideál. A k tomu nás před třemi lety vyplavil místní rybník, takže jsme bojovali i s plísní!“ Začíná se svým vyprávěním paní Barbora Plchová z Třeboně.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek! 

„Původní linka byla po babičce, jen polepená tapetou.A tak jsme si jednoho dne řekli.že se pustíme do úplné rekonstrukce domu.A to radikální. Nechali jsme dům podříznout a kromě zdí a jedné podlahy šlo všechno pryč“, pokračuje paní Barbora. „Jedno bylo jasné, základem nového domu bude nová kuchyně. Je to totiž místnost, kde trávíme nejvíce času,“ vysvětluje.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Vše jsme pečlivě připravovali několik měsíců a v květnu letošního roku jsme začali. Kuchyni máme vyrobenou na zakázku od truhláře. Sice jsme obešli několik kuchyňských studii, ale jsme mladá rodina a velkou úlohu tudíž hrály finance – byly pro nás příliš drahé. Tak jsme dali dohromady vše, co bychom v nové kuchyni rádi měli a co nám v předešlé kuchyni chybělo. Na příklad skříň na potraviny,“ říká paní Plchová.

 

Klikněte pro větší obrázek!

„Korpus a pracovní deska je v barvě švestka, dvířka linky jsou vanilka. Celá kuchyně nás vyšla na 60 000,- korun včetně stolu a parapetů. Spotřebiče pak stály 50 000,- Kč. Jsem ze své nové kuchyně nadšená, je velmi snadná na údržbu, což jako maminka malého syna velmi oceňuji. Jediné snad, co mi s odstupem času trochu vadí, je méně pracovní plochy. Ale i tak, splnil se mi velký sen mít novou a hezkou kuchyni,“ pochvaluje si výsledek paní Barbora. Jestli se vám její kuchyně líbí, hlasujte!

Kuchyň paní Plchové byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během prosince každý týden představujeme, bude mít možnost v Anketě o nej kuchyně získat jednu z našich výher.

Text a foto: čtenáři