„Impuls k pořízení nové kuchyně dal kupodivu manžel. Já jsem původně chtěla pouze výměnu pracovní desky u původní kuchyně., ale manžel řekl: Když výměna, tak celé komplet! Zhruba za půl roku jsme tedy skutečně začali pracovat na celkové rekonstrukci kuchyně,“ začíná svoje vyprávění paní Jana Hembalová z Hradce Králové.

Kompletní rekonstrukce kuchyně, to je vždy velmi náročná záležitost.  Kompletní rekonstrukce kuchyně, to je vždy velmi náročná záležitost.

„Následovalo téměř každodenní brouzdání na netu, kde jsem zjišťovala možnosti v nabídkách kuchyní a spotřebičů. Vzhledem k velkému množství možných variant, bylo rozhodování opravdu velmi těžké.
Líbí se mi jak kuchyně moderní, tak mírně rustikální, a vybrat jednu jedinou byl pro mne opravdu oříšek,“ pokračuje paní Jana.

Kompletní rekonstrukce kuchyně, to je vždy velmi náročná záležitost.  Kompletní rekonstrukce kuchyně, to je vždy velmi náročná záležitost.

„Pro výrobu kuchyně jsme zvolili menší kuchyňské studio v Jaroměři. Následovalo nesčetně schůzek , návrh se několikrát pozměnil, až jsme se dopracovali ke konečnému výsledku a mohlo se začít,“ vysvětluje paní Jana.

A kuchyňka je jako nová, fólie v barvě třešňového dřeva, střídaného vanilkou, která kryje skříňky, vypadá výborně.  Barový pultík je postavený z cihel, které jsou „přiznané“, je ozdobený „nebesy“, k nimž se skvěle hodí nerezový sloupek.

„Nejdříve se musela udělat zcela nová elektroinstalace, následovaly rozvody vody, nové obklady, a tak dále,“ popisuje svoji kuchyňskou anabázi paní Jana.

Antracitová barva granitové pracovní desky ladí s třešňovou barvou dřeva.  Barový pultík je postavený z cihel, které jsou „přiznané“, je ozdobený „nebesy“, k nimž se skvěle hodí nerezový sloupek.

„Kuchyňská linka má tvar neúplného U. Její rozměry jsou 4 x 2,8 x 2 m. Korpusy jsou vyrobeny z lamina a dvířka jsou folie – v barvě třešeň a vanilka. Zásuvky mají plný výsuv a jsou vybaveny tichými dojezdy. Dřez jsme zvolili granitový ve stejné barvě jako je pracovní deska. Všechny vestavné spotřebiče jsou jedné značky – Whirlpool,“ objasňuje paní Jana.

Mozaika v hnědé barvě skvěle doplňuje teplou barvu dřeva.  Granitový je i dřez, který má tři praktické oddíly.

„Rekonstrukce kuchyně trvala, včetně veškerých přípravných prací a demontáže staré kuchyně, tři měsíce. S kuchyní jsem ale maximálně spokojená. A spokojený je i manžel, protože se díky nové kuchyni dočkal i vytoužené fonotéky,“ zakončuje paní Jana.

Text i foto: čtenářka