Manželé Polesní se pustili do rekonstrukce v září loňského roku. Kuchyň byla součástí přestavby celého bytu a za jejím vytvořením stojí jedna známá, ale ne mamutí firma, která se postarala o kompletní návrh, přípravu a realizaci celé kuchyně. „Musím říct, že co se týče kuchyně, splnilo se nám naprosto vše, co jsme v kuchyni chtěli mít a hlavně díky zmíněné firmě se nám podařilo celou kuchyň dát dohromady tak, že nám v ní nic nechybí,“ říká paní Kristina.

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Rekonstrukce naší kuchyně začala zcela nevinně po přestěhovaní do bytu po manželově mamince. Rozhodli jsme se zrekonstruovat nejen celý byt, ale také kuchyň, a po předchozích zkušenostech, kdy jsme si kuchyň v našem prvním bytě nechávali dělat na míru v IKEA, jsme se nyní raději rozhodli pro kuchyň od menší, ale české firmy,“ začíná své vyprávění paní Polesná a pokračuje: „Celá rekonstrukce začala vybouráním příčky a výklenku, který původně sloužil jako dveře do kuchyně. Následovalo zazdění těchto míst, tak, aby bylo možné vytvořit kuchyň ve tvaru písmene U.“

Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek! 

„I když jsme zpočátku uvažovali o tom, že do kuchyně necháme položit dlažbu, rozhodli jsme se nakonec v celé místnosti, která sousedí s obývacím pokojem, nechat dřevěnou plovoucí podlahu, která nám přišla vhodnější, i vzhledem k prostoru, který ve finální podobě bude zakrývat kuchyňská linka,“ vysvětluje paní Kristina.

Klikněte pro větší obrázek!

Manželé Polesní jako by četli pečlivě naše články, takže neopomněli žádnou maličkost promyslet už dopředu: „Společně s kompletní obměnou podlah a rozvodem vody jsme si po zkušenostech s naší první kuchyní dali tentokrát záležet i na rozvodech elektřiny! S odstupem několika měsíců musím říct, že nám nikde nic nechybí a zásuvek a světla je všude dost,“ pochvaluje si paní Kristina.

Klikněte pro větší obrázek!

„Při samotném návrhu kuchyně jsme vycházeli z toho, že i když se jedná o výklenek o velikosti necelých 10 m2, vše musí být na správném místě, a proto jsme si jako dominantu celé kuchyně zvolili do čela troubu a plynový sporák, od kterého se potom na obou stranách „odvíjel“ zbytek kuchyně. První návštěva zaměřovacího technika firmy, která nám kuchyň připravovala, nás ovšem vrátila zpět na zem, a tak jsme museli podobu kuchyně trošku přepracovat. Dřez jsme po několika konzultacích museli přesunout před myčku. Jeho původní, zamýšlené místo na kraji kuchyňské linky se nám s odstupem zdá opravdu jako špatný nápad a jsme rádi, že se nachází tam, kde nyní je,“ popisuje anabázi vzniku paní Kristina.

Klikněte pro větší obrázek!

„K samotné stavbě kuchyně došlo začátkem září 2007. Po zkušenostech s montéry, které si najímá firma IKEA, jsme nečekali zázraky, ale již první večer celá kuchyň dostávala své pevné obrysy. Navíc, zatím se nevyskytl žádný problém,“ pochvaluje si práci české firmy paní Polesná.

Klikněte pro větší obrázek!

„Po několika měsících v naší nové kuchyni musím říct, že i přes některé problémy, jako je praskající výplň skel při otevírání horních skříněk, jsme s kuchyní nadmíru spokojeni a nic nám v ní nechybí,“ zakončuje své vyprávění paní Kristina.

Klikněte pro větší obrázek!

A my dodáváme, že byť je kuchyňka malinká, je v ní vše, co kuchařka potřebuje. A velmi se nám líbí minimalistická barevnost, která využívá jen čistě bílou a krásně teple hnědou barvu dřeva spolu s matným sklem. Výsledek je velmi vkusný. Opět se zkrátka ukázalo, že méně je někdy více! 

Klikněte pro větší obrázek!

Kuchyně paní Polesné byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během července každý týden představíme, bude mít možnost na konci měsíce získat hlavní výhru v hodnotě 3000 korun.

 

Text i foto: čtenářka