Novou kuchyň jsme si pořizovali na sklonku roku 2010. Dokončovali jsme stavbu rodinného domku a realizace kuchyně byla naplánovaná na úplný závěr. Poslední montážní práce byly provedeny den před Vánocemi. Tato kuchyň je už třetí v mém životě, a proto jsme měla přesnou představu, jak by měla vypadat.

Sama jsem si ji vymyslela a navrhla, při tom jsem se inspirovala obrázky v časopisech, na internetu a návštěvami kuchyňských studií. Samozřejmě jsem byla vázána i možnostmi stolaře, který mi kuchyň vyrobil.

V minulosti jsem měla kuchyň do tvaru U a moc jsem s tím byla spokojena. Je to podle mě nejpraktičtější uspořádání kuchyně. Přání, aby v kuchyni bylo aspoň malé okýnko, bylo splněno. Bez toho si nedovedu představit pohodovou kuchyň. Moje kuchyň má rozměry 2,5 x 2,7x 3,2 m.

Vyrobil mi ji podle přesného plánku stolař z Polska, který vlastní malou soukromou firmu na výrobu nábytku. Je moc šikovný. Vyrobil mi i tu minulou kuchyň na míru na zakázku a byla jsem velmi spokojená s jeho prací. Je opravdu precizní a pracovitý člověk. Není proto divu, že když jsme se přestěhovali do novostavby a potřebovali další kuchyni, s výběrem stolaře jsme dlouho neváhali - oslovili ho znovu a objednali si u něho i veškerý nábytek do nového domu. Rozpočet na tuto kuchyň je asi 80 000 Kč bez spotřebičů.

Miriam Vršanová

Pošlete fotky kuchyně a vyhrajte 2000 Kč další krásné ceny

Máte novější kuchyň a jste na ni pyšní? Či je vaše kuchyň starší, ale zajímavě řešená, nebo se vám prostě jen líbí natolik, že se s ní chcete pochlubit? Pošlete nám její fotky a inspirujte ostatní, kteří teprve na svou novou kuchyň čekají. Navíc můžete vyhrát krásné ceny. Více informací...

 Autor: Miriam Vršanová | Fotografie: Miriam Vršanová