„Před rokem jsme se rozhodli v objektu mých rodičů, který se nachází v Českých Budějovicích 300 metrů od centra města, rekonstruovat půdní prostory na podkrovní byt. Rozloha půdy nám dala možnost zrealizovat byt 5+kk o celkové rozloze 150m2. Naším snem byla, dá se říci, prostorově neomezená kuchyň spojená s obývacím pokojem. Jejich společná plocha dosahuje velikosti 70m2,“ začíná své vyprávění pan Tomáš Řehout.

 

„S návrhem nám pomáhala bytová designérka paní Malovcová. Po několika sezeních jsme se rozhodli, že po celé ploše položíme plovoucí podlahu v tmavé barvě Wenge a kuchyňskou linku budeme ladit do lesklých dvířek velké odolnosti v zeleno-bílé barvě. Myslíme, že se tato kombinace povedla,“ píše dále čtenář našeho webu.

 

„Srdcem kuchyně je ostrůvek s vestavnou myčkou, indukční deskou, granitovým dřezem a chromovou baterii, to vše korunuje designová digestoř. Proti ostrůvku se nachází skříň s kombinací horkovzdušné a mikrovlné trouby a lednice, též vestavná. Zajímavým a praktickým prvkem je skříňka se zatahovací roletou, kterou používáme pro úschovu malých spotřebičů a věcí, které není potřeba vystavovat,“ popisuje rozvržení kuchyně pan Řehout.

 

„Pro snadné použití přístrojů byl na ostrůvku umístěn výsuvný tubus zásuvek Evoline. Druhá strana pultu byla navržená jako bar s židlemi. Ostrůvek je velký 3,2 x 1,2 metru, linka samotná včetně úložných prostor a spotřebičů 3,6 x 3,5 metru. Linku jsme koncipovali v nejkvalitnějších možných materiálech, protože ji chceme užívat dlouhá léta. V tomto duchu jsme volili i veškeré výsuvy, panty a dojezdy. Kuchyň jsme vybavili výrobky od firmy BLUM s doživotní zárukou, jsou sice drahé, ale opravdu velmi kvalitní,“ popisuje filozofii kuchyně pan Řehout.

 

„Kuchyně má opravdu nepočítaně úložných prostorů. Zvolené uspořádání linky a umístění spotřebičů umožňuje mít vše po ruce, díky čemuž se při vaření neudělá nepořádek. Pracovní deska je vyrobena stejně jako ochrana stěn z broušeného odolného kvalitního materiálu. Nad kuchyní se klene pultová střecha, která zaručuje ideální prosvětlení celého prostoru,“ pochvaluje si rozvržení prostoru pan Řehout..

 

„Kuchyň a další truhlářské práce realizovala firma DTD STYL České Budějovice. Tato firma je neuvěřitelně flexibilní a svojí precizností a kvalitou práce se snaží dohnat to, co ztrácí, tím, že dosud nemá na trhu jméno. Myslím, že cena v poměru s kvalitou je velice příznivá, kuchyň bez spotřebičů vyšla na 160 000 Kč. V porovnání s jinými studii byla jejich nabídka o 40-60% levnější. S celou přestavbou jsme velice spokojeni,“ prozrazuje na závěr pan Řehout.

Texta  foto: Tomáš Řehout