Ráda sleduji přestavby kuchyní na vašem serveru. Našla jsem zde spoustu zajímavých nápadů a protože jsme se s manželem taky chystali na rekonstrukci kuchyně, byla jsem za vaše stránky velice vděčná.

V loňském roce jsme si koupili byt v panelovém domě. Do bytu jsem se zamilovala na první pohled. Samozřejmě byla nutná rekonstrukce bytového jádra a s ní se svezla i rekonstrukce kuchyně, která byla skutečně nevyhovující. Malá pracovní plocha absolutně nedostačovala mé vášni pro pečení a vaření. I manžel je skvělý kuchař a často vaříme společně. Přes zimu jsem začala shánět inspiraci pro kuchyň snů. Narazila jsem tak i na vaše stránky a byla jsem nadšená, jak zajímavé nápady jsem u vás našla. Rozpočet nebyl neomezený, a tak bylo jasné, že kuchyň nám udělá můj bratránek, shodou okolností truhlář.

Nejdřív nás čekala návštěva u bratránka, abychom dohodli detaily. Co se týká barvy, bylo již předem rozhodnuto, jelikož miluji zelenou. K tomu jsem si vybrala šedostříbrnou pracovní desku, jako zadní panel byl vybrán černý granit. Zpočátku byl bratránek k výběru mých barev dost skeptický. Ještě takhle barevnou kuchyň nedělal a měl z toho trochu strach, proto mi doporučil, abych si někde ve studiu nechala udělat grafický návrh, abych si ujasnila, jak rozmístit barvy. Když jsem se poptala v pár kuchyňských studiích po návrhu, docela mě zarazila cena. Jsem člověk šetřivý, a tak jsem opět sedla k internetu a začala hledat program, kde bych mohla udělat návrh sama. Program byl nalezen a já mohla začít sestavovat svou novou kuchyni. Po několika výbuších vzteku a konečných úpravách byl návrh hotový. Dodala jsem ho truhláři a mohlo se začít...

V dubnu mi konečně přijel truhlář kuchyň sestavit. Instalace se sice neobešla úplně bez problémů, ale zvládli jsme to. Jsem z nové kuchyně nadšená, krásně se tam s manželem při vaření vejdeme a nepřekážíme si. Kuchyň máme už půl roku a zatím jsem nenašla jedinou chybu. Vyhovuje mi vyšší pracovní deska, díky níž mě nebolí záda. Mojí chloubou je skříň pod oknem, kde jsem si nechala udělat na míru koše na tříděný odpad.

Doufám, že se čtenářům bude moje kuchyně líbit a že jim pomůže při výběru vlastní kuchyně.

S pozdravem a přáním krásného dne Blanka KadlčíkováAutor: Blanka Kadlčíková | Fotografie: Blanka Kadlčíková