„Před pěti lety jsme si splnili sen a koupili si dům. Postupně jsme jej přestavovali k obrazu svému. Protože v něm zůstala původní kuchyně a vždy bylo přednější rekonstruovat něco jiného, dostali jsme se k její přestavbě až teď. A protože jsme měnili celkové uspořádání domu, na místě obývacího pokoje vznikla nová kuchyně propojená s obývacím pokojem, která se nachází na místě původně dětských pokojů,“ píše nám paní Mrázková.

 

„Po hodinách strávených na internetu, listováním v časopisech a návštěvách v kuchyňských centrech a studiích jsem si navrhla kuchyň, o jaké jsem vždy snila. Našla jsem si i velmi spolehlivého, vstřícného a trpělivého výrobce nábytku, který podle mé představy zpracoval návrh. Ale až podle toho třetího jsme mu zadali kuchyň do výroby“, popisuje vznik nové kuchyně paní Jindřiška.

 

„Výroby kuchyně se ujala firma Škarek, s.r.o.Rakvice. Její původní rozpočet byl 79 400 Kč za linku. Konečná částka dosáhla včetně spotřebičů (plynová varná deska, multifunkční trouba, granitový dřez s baterií, digestoř, myčka, nastavitelné zářivky) 128 98 Kč,“ prozrazuje investice do kuchyně.

 

„Můj nesmírně šikovný muž vybudoval veškerou vodoinstalaci a plynoinstalaci sám. S elektroinstalací se poradil s odborníkem, ale stejně si ji pak rozvedl sám. Stejně tak provedl i veškeré zednické a malířské práce. Spotřeba materiálu na instalace a úpravy byla cca 1800,- Kč,“ pochvaluje si šikovné ruce svého muže paní Mrázková.

 

„Naše kuchyně má tvar L, o rozměrech 300x345cm. Dvířka a korpus jsou v barvě vanilky, pracovní deska a některá dvířka v odstínech starého dřeva. Místo obložení linky kachličkami jsme se rozhodli pro obložení z laminátového panelu také s dekorem rovněž starého dřeva. Pro lepší pohodlí při práci jsme zvolili výšku pracovní desky 91 cm,“ vysvětluje paní Jindřiška.

 

„Multifunkční trouba je umístěna do výšky kvůli lepšímu pohodlí při pečení. V pracovní desce je zabudovaná plynová varná deska, která je kvůli větší bezpečnosti oddělena od stěny nerezovým půlkruhem. V potravinové skříni se nacházejí tandemové police. V malých skříňkách vedle varné desky je zabudován drátěný program na láhve a na utěrky. Osvětlení zajišťují nastavitelné zářivky,“ popisuje čtenářka detaily čtenářka.

 

„Do budoucna plánujeme nákup americké lednice, s níž jsme počítali už v návrhu a při přípravných pracích. Zatím ale máme lednici starší, kterou necháme dosloužit. Stejně tak počítáme s nákupem nové mikrovlnné trouby, na kterou je v kuchyni také místo. Do této soutěže posílám svůj příspěvek proto, abych případnou výhrou udělala radost svému muži, který mi tak splnil můj sen,“ píše na závěr paní Mrázková.

Text a foto: čtenářka