„Ráda bych se s vámi podělila o radost z naší kuchyně, kterou jsme si pořídili minulý rok na podzim,“ píše paní Veronika Marečková z Brna.

  

„Jelikož naše 50 let stará, plechová kuchyně už dosluhovala a měla jen zrekonstruovaná dvířka, rozhodli jsme se pro novou. Hlavně jsme potřebovali nové spotřebiče, které jsem si přála vestavěné,, což ve staré kuchyni nešlo. Tak jsme se do toho pustili,“ pokračuje paní Veronika.

  

Rozpočet činil 70 000,- na vše: kuchyň, spotřebiče, novou podlahu, stůl a židle, zednické, elektrikářské a instalatérské práce. Takže jsme nakonec původní rozpočet překročili o 10 000,-. Ani rozměry místnosti nejsou nijak velké, kuchyň má jen 10 metrů čtverečních. Délka linky je čtyři metry,“ vysvětluje paní Marečková.

  

„Linku jsme kupovali u švédské firmy Ikea - chtěla jsem jí kvalitní a hlavně cenově dostupnou, což tato firma nabízí. Montáž a návrh jsme si dělali sami, protože na tom jsme chtěli ušetřit. Byla to sice odvaha, ale myslím, že to dopadlo dobře. Linka má dvířka z masivní břízy a korpus bílý. Ikea sice prodává obkládací panely ve stejné barvě, ale jsou dost drahé, tak jsme to nakonec vyřešili samolepící tapetou a efekt je skoro stejný,“ pochvaluje si paní Veronika.

  

„Velice se nám osvědčily šuplíky a dvířka s tichým dojezdem, které jsou velice praktické. Nejvíce jsem spokojená s výškou trouby. Už mě nebolí záda z věčného ohýbání se k troubě. Také máme malé dítě, takže žádné spálené prstíky,“ nadšeně vysvětluje paní Marečková.

  

„I nějaký ten zápor se najde a to je lesklá pracovní deska, která se hůře udržuje. Jinak se mi v nové kuchyni vaří báječně a hlavně, je to mé nejlepší útočiště, kde ráda relaxuji,“ dodává ještě paní Marečková. Jak se vám její kuchyň líbí? Hlasujte v anketě!