„Koncem minulého roku jsme se nastěhovali do našeho nového domku. Kuchyň pro mě byla základ, protože celý obývací prostor máme spojen s kuchyní a jídelnou, kde trávíme se dvěma malými dětmi nejvíce času. Nakonec jsem zvolila přírodní barvu, abych mohla potom navazovat s dalším vybavením interiéru.,“ začíná své vyprávění paní Lenka Kalčíková.

Dřez v kuchyni paní Kalčíkové je z nerezu a je umístěn pod oknem.  Paní Kalčíková potřebovala výkonnou digestoř, protože kuchyň je spojená s obývacím pokojem.

„Chtěla jsem kuchyň velkou, prosvětlenou, s mnoha úložnými šuplíkovými prostory. To se nám snad povedlo, celý prostor je osvětlen od východu přes jih až na západ. Díky tomu jsem si mohla dovolit tmavou barvu kuchyně – ořech Dijon,“ vysvětluje paní Lenka.

Celkový pohled na kuchyni, přecházející v jídelnu, i s efektním ostrůvkem.

Šuplíky si nemůžu vynachválit, vše je dobře přístupné a přehledné a taky pohodlné na údržbu. Některé šuplíky jsme vybavili tzv. příborníky. Protože jsem vyšší postavy, nechala jsem si rovnou spodní skříňky udělat vyšší. Varné centrum jsme vybavili výkonnou digestoří, vzhledem k otevřenému prostoru. Dřez jsme pořídili nerezový, odolný proti oděru, baterie je se sprchou, pod dřezem je odpadkový koš, vedle dřezu myčka. Vestavná lednice sousedí s pečícím a ohřívacím centrem,“ pokračuje paní Kalčíková.

Relativně tmavou barvu linky si paní Kalčíková mohla dovolit díky tomu, že místnost je dobře osvětlená.  Stůl je dřevěný, typu dionský ořech, stejně jako linka.

„Ostrůvek slouží k oddělení prostoru kuchyňského s obývacím pokojem a taky jako servírovací a odkládací plocha. Taktéž jako prostory k ukládání potravin, koření apod. Jídelní stůl se mi nakonec podařilo zakomponovat přímo ke kuchyňskému ostrůvku a jsem ráda, protože mám vše po ruce,“ popisuje paní Lenka.

Ostrůvek nejen dobře vypadá, ale i šikovně odděluje kuchyňský kout od zbytku prostoru.  Kombinace tmavě hnědého dřeva a nerezu je velmi elegantní.

„Kuchyň nám zhotovila firma Kasvo. Všem můžu jen doporučit, ráno přijeli dva montážníci a odpoledne byla kuchyň kompletní. Cena byla taky velmi přijatelná, oproti kuchyňským studiím,“ pochvaluje si paní Lenka.

Zásuvky si pořídila paní Kalčíková s plnovýsuvy.

„Kuchyň jsem si navrhovala sama, s pomocí prográmku z Ikey. Zjistila jsem, že mě navrhování kuchyní chytilo natolik, že jsem měla nakonec místo jednoho návrhu kuchyní snad dvacet. Občas udělám i nějaký návrh pro své známé, pokud potřebují,“ zakočuje své vyprávění paní Lenka.

Text i foto: čtenářka