„Nastěhovali jsme se do rodinného domku rodičů v malebné vesničce Čeperka, ležící nedaleko Pardubic,“ začíná své vyprávění paní Andrea Bátovská. „Pustili jsme se do rekonstrukce podkroví, které dříve sloužilo jako půda. Jelikož jsme se potýkali s hodně malými prostory, museli jsme mít všechno promyšlené do sebemenšího detailu, abychom využili celou užitnou plochu!“

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„Museli jsme tedy vše pečlivě promyslet a navrhnout. Toho se s radostí ujal můj manžílek, takový domácí kutil, který to perfektně vymyslel. A vzhledem k tomu, že prohrál sázku, že pokud nepřestane kouřit, můžu si koupit myčku, musel se poprat i s dalším problémem, kam ji dát v prostoru 1 a 1/2 na 2 metry tak, aby se vešla dále lednice, mrazák, sporák, mikrovlnka a některé skřínky na tolik potřebné nádobí,“ vzpomíná s úsměvem paní Andrea. „Kuchyň jsme podle našeho osobního návrhu předali do jednoho pardubického studia, kde nám doporadili, jaké zvolit skříňky vzhledem k již objednaným vestavným elektrospotřebičům. Nakonec jsme se rozhodli pro kuchyňskou linku Přima Prolis z kanadské olše, pracovní desku Teraso v modro-černé barvě a k ní dřez Franke Mox 681 E. Obklady jsme koupili v SIKO a byly docela levné, dohromady stály 1 551,- Kč. To zmíněné elektrospotřebiče, mimochodem všechny od firmy Amica, vyšly dohromady na 55 275,- Kč a kuchyňská linka včetně montáže na 36 049,- Kč, čili nás dohromady naše malá kuchyňka stála bezmála 93 000 korun,“ popisuje celou anabázi paní Andrea.

 Klikněte pro větší obrázek!  Klikněte pro větší obrázek!

„I když mám malou kuchyň, jsem moc ráda, že jsem tu svojí paní. Ale ze všeho nejdůležitější je, že si ji jen těžko budu moci zaneřádit zbytečnostmi v podobě haldy nádobí, které stejně nikdo nebude používat. Mám jen to, co opravdu potřebuji a jsem nadmíru spokojená. Časem by nad rohovým dřezem měli přibýt květináčky s bylinkami, ovšem pokud se jim bude dařit, a dochutit tak laskominy, které si tak rádi dopřáváme,“ končí paní Bátovská se spokojeným úsměvem.

Klikněte pro větší obrázek!

Kuchyň paní Pospíšilové byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během srpna každý týden představíme, bude mít možnost během září v Anketě o nej kuchyně získat hlavní výhru v hodnotě 3000 korun.

Text a foto: čtenářka