„Stěhovali jsme se před rokem,“ začíná své vyprávění paní Kamila Meruňková. „Ta naše rekonstrukce začala nenápadně. Původně jsme chtěli jen odstranit přepážku z betonu a spižírnu, neboť jsme se nemohli v kuchyni pohodlně posadit k jídelnímu stolu,“ vysvětluje.

Klikněte pro větší obrázek!

„Následně jsme uklidili. Kdo někdy boural zdi, ten má představu, co prachu je třeba zlikvidovat,“ postěžovala si paní Kamila. Jenže jak se vzápětí ukázalo, tohle bourání nebylo zdaleka poslední: „Manžel se rozhodl rozšířit ještě futra. Při představě, že takhle budeme bourat a uklízet po každém dalším rozhodnutí něco upravit, došlo na návrh rozebrat a zbourat celé jádro. Tak začala naše přestavba,“ říká dnes už viditelně spokojená paní Kamila.

Klikněte pro větší obrázek!

„Ve finále jsme kompletně vyzdili nové jádro, udělali krásnou koupelnu, záchod a navrhli si úplně novou kuchyni,“ vysvětluje paní Meruňková. A dodává: „Oba milujeme styl francouzského venkova, obzvlášť Provence, takže jsme vybrali nádherné koše na pečivo a potraviny a od tohoto detailu se pak stylově odvíjela celá kuchyň.“

Klikněte pro větší obrázek!     Klikněte pro větší obrázek!

Paní Kamile ještě vysvětluje, jak došlo k tomu, že jejich kuchyň má trochu neobvykle umístěnou linku: „Důležitá změna nastala v umístění jídelního stolu, který jsme dali ke stěně, kde většinou bývá linka s pracovní deskou. Ta je naopak umístěna pod okno, takže je na práci stále dostatek světla a nestíním si tělem. Při přípravě večeře často vidím nádherný západ slunce. Miluju to,“ pochvaluje si uspořádání paní Kamila.

Klikněte pro větší obrázek!        Klikněte pro větší obrázek!

„Vaření se mi stalo relaxací. Té napomáhá i příjemná přírodní barva kuchyně a dubová podlaha - lino Novilon,“ říká paní Kamila. „Málokdo věřil, že se můj návrh kuchyně skutečně do prostor v paneláku, které mají pouhých 220 na 341 cm, vejde, a že bude tak prostorná a útulná. Jsem na ní opravdu hrdá a věřím, že potěší i vaše oko a přispěje k lepší náladě,“ zakončuje paní Meruňková. 


Kuchyně paní Meruňkové byla vybrána z kuchyní, které nám na naši výzvu posíláte vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během června každý týden představíme, bude mít možnost na konci měsíce získat výhry v hodnotě 6000 korun. 

Text a foto: čtenářka