Špíralová„Již při koupi bytu jsem věděla, že kuchyň chci zrekonstruovat. Protože po sdělení mých představ jednotlivým firmám jsme se pohybovali v částce kolem 200 000,- Kč, a to bez bez spotřebičů, rozhodli jsme se s manželem, že do toho půjdeme sami,“ začíná své vyprávění paní Renata, která se sama zvěčnila na fotografii ve své původní kuchyni. Na druhém snímku „před“ je její šikovný manžel.

Klikněte pro větší obrázek!Klikněte pro větší obrázek!

A paní Špíralová pokračuje: „Půl roku dopředu jsem vymýšlela, kombinovala a přesvědčovala manžela. Jelikož máme kuchyň malou (7,5m2) a já nechtěla ani slyšet o probourání s obývacím pokojem či o zrušení spižírny, šlo skutečně o boj s každým centimetrem. Nakonec nastal den s D!“

Klikněte pro větší obrázek!Klikněte pro větší obrázek!

„Původní spižírnu jsme sice zbourali, ale zanechali venkovní průduchy, na které jsme napojili novou spižírnu už s výsuvnými koši a kombinovanou lednicí. Je tak zachován chlad ve spíži a lednice je zezadu chlazena a tudíž má velmi malou spotřebu,“ popisuje paní Renata. „Od samého nastěhování se do bytu jsem řešila neustálé pachy po celém bytě. Tudíž jsme zakoupili výkonnou digestoř,“ říká rozhodně paní Špíralová.

Klikněte pro větší obrázek!

„Chtěla jsem světlou linku, aby se kuchyň opticky zvětšila, také povrch šikovný na údržbu, protože mám malou holčičku. Nakonec vyhrála světlá vanilka v kombinaci s tmavými dlaždičkami a tmavým jídelním stolem. Zdi jsme vymalovali světle žlutou, strop ponechali bílý,“ vrací se k barvám, které Špíralovi nakonec použili, paní Renata.

 Klikněte pro větší obrázek!

„A teď lahůdka: Celá rekonstrukce kuchyně včetně koupě nové kombinované lednice, horkovzdušné trouby, sklokeramické indukční desky a digestoře nás vyšla na 86.000,- Kč. Jelikož mám šikovného manžela, udělali jsme si kromě obkladů vše úplně sami a tak ušetřili nemalou částku,“ říká s viditelným uspokojením paní Renata.

Klikněte pro větší obrázek!

„Kuchyň už máme rok a mohu říci, že jsem s ní moc spokojena. Dodnes jsem nenašla nic, co bych po tom roce udělala jinak. Kuchyň se jakoby zvětšila, je snadná na údržbu a moc krásně se nám v ní všem třem stoluje,“ končí paní Renata.

Kuchyň paní Špíralové byla vybrána z kuchyní, které jste nám na naši výzvu posílali vy, čtenáři. Spolu s dalšími třemi, které vám během října každý týden představíme, bude mít možnost v Anketě o nej kuchyně získat hlavní výhru v hodnotě 3000 korun.

Text a foto: čtenářka