Rád bych se zapojil do soutěže s mojí novou kuchyní. V panelovém domě bydlíme téměř třicet let. Na rekonstrukci kuchyně stále nebyl čas, až v minulém roce jsme se rozhodli a pustili se do ní.

Prostor je doopravdy malý, jak už v panelácích bývá. Dlouho jsme přemýšleli, jak ji nejlépe uspořádat. I když máme jídelnu v jiné části bytu, nechtěl jsem přijít o stůl v kuchyni. Vyřešil jsem to tak, že jsem zabudoval varnou desku přímo do stolu, která může zároveň sloužit i jako jídelní.

 

Odsavač par jsme umístili přímo nad stůl, je kulatý, takže vypadá spíše jako lustr. Radiátor, který je vedle okna jsme zakryli dřevěnými dveřmi s průduchy.

 

Je pravda, že jsme s manželkou v bytě sami, tak nám i tento nevelký prostor stačí. Případnou větší návštěvu můžeme pohostit v jídelně.

 

Kuchyň jsem si navrhnul sám, ale realizaci jsme zadali firmě. Barvy, které jsem chtěl použít v kuchyni, jsem nejdříve vyzkoušel na počítači, ale výsledek byl nakonec docela jiný. Je pravda, kuchyně levná nebyla, ale cenu nechci uvádět.

 

S konečným výsledkem jsem velmi spokojen, jak po vzhledové, tak po praktické stránce. Sousedé i známí moji novou kuchyni chválí. Zajímá mě, jaké budou reakce čtenářů.

Text a foto: Lubomír Živný